Sobota 18. září. Svátek má Kryštof.

Trump odlehčil napětí obchodní války, což trhům svědčí

Investice 13.02.2019 | 17:39 0 Komentářů

Americké akciové trhy dnes otevřely v zelených číslech. Děje se tak v reakci na Trumpovo odlehčení napětí v oblasti obchodní politiky s Čínou. Americký prezident včera naznačil, že je ochoten uvažovat o prodloužení obchodního příměří obou zemí. Index Dow Jones roste o 0,5 %, stejně jako S&P 500 a technologický Nasdaq si připisuje 0,2 %. V rámci širšího indexu S&P 500 nejlépe zahájily dnešní seanci energetické společnosti, které získávají 1,6 %.

Hlavním důvodem jsou rostoucí ceny ropy na světových trzích. Jen dnes cena vzrostla o 2 % na 54 USD za barel ropy. Dále se daří finančním institucím (+0,8 %) či zpracovatelům komodit (+0,6 %).

Evropské trhy se také vezou na pozitivní náladě. Hlavní index Stoxx 600 je aktuálně silnější o 0,6 %. Nejvíce zde rostou akcie zpracovatelů komodit (+1,2 %) a technologických firem (+1 %). Nedaří se především realitním developerům, kteří zaznamenávají ztrátu ve výši sedmi desetin procenta.

Pražská burza dnes za podprůměrné obchodní aktivity posílila o 0,1 %. Vítězem dnešní seance se stal technologický Avast se ziskem 1,2 % následovaný textilkou PFNonwovens (+0,7 %) a pojišťovnou VIG (+0,6 %). Nejhlubší ztrátu zaznamenala likérka Stock Spirits, a to 1 %.

Jiří Kostka
Komerční banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.