Úterý 30. listopadu. Svátek má Ondřej.

Trend se otočil, povinné ručení zdražuje

Pojištění 22.10.2015 | 12:46 1 Komentář

Kvůli silnému konkurenčnímu boji povinné rušení v letech 2007 až 2013 zlevnilo asi o 30 procent. Od loňského roku se kvůli novému občanskému zákoníku navýšila výše požadovaného odškodnění u povinného ručení, trend se otočil a jeho ceny rostou. Ceny havarijního pojištění ale klesají.

Ceny povinného ručení mohou příští rok stoupnout v průměru až o deset procent. Způsobuje to především změna legislativy, která umožňuje vysoudit za škody na zdraví daleko vyšší částky. Základní pojistné limity, které činí maximálně 35 milionů korun u škod na zdraví i na věci, už tak nemusí stačit. Majitelé vozů by tak měli zvážit navýšení pojistného limitu.

Oproti povinnému ručení ceny havarijního pojištění dále klesají. Cena havarijní pojistky byla v loňském roce v průměru 8 895 korun ročně, zatímco rok předtím  9 137 korun ročně. „A ještě v roce 2007 se blížila 13 tisícům korun ročně,“ připomíná výkonný ředitel České asociace pojišťoven Jan Matoušek. Hlavní příčinou je velmi silná konkurence a stále nižší ceny nových vozů. Pojišťovny poskytují také výrazné slevy v rámci komplexních balíčků. Některé zajišťovny však předpovídají mírné zdražení. Ceny nových vozů jsou sice nižší, ale servisní a asistenční servis dlouhodobě rostou.

Zdroj: Aktuálně.cz

Jeden komentář: “Trend se otočil, povinné ručení zdražuje”

  1. Tereza napsal:

    Mně osobně se nejvíce osvědčil srovnávač povinného ručení http://www.srov­navacpovinneho­ruceni.com/
    Vždycky přes něj najdu nejlevnější povinné ručení a každý rok na tom ušetřím dost peněz :-)
    Papa Terka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.