Sobota 26. září. Svátek má Andrea.

Tesla na pokraji bankrotu? Akcie pokračují v propadu

Investice 26.04.2018 | 15:51 0 Komentářů

Americký výrobce elektrických aut Tesla nedokáže vyrábět dostatek nových vozů Modelu 3. Tesle navíc docházejí peníze. Hlavní investiční šéf Vilas Capital Management John Thomspon je přesvědčen, že je společnost na pokraji bankrotu. Sázky na pád akcií Tesly rostou.

Tesla je bez jakýchkoli pochybností na pokraji bankrotu,“ napsal investorům hlavní investiční šéf Vilas Capital Management John Thomspon. Problémy s dodávkami Modelu 3 a pokles poptávky po starších Modelech S a X se podle něj podepíše na pádu akcí společnosti.

Ford loni vyrobil šest milionů aut a dostal se do zisku 7,6 miliardy dolarů, naproti tomu Tesla vyrobila 100 tisíc vozů a měla přitom ztrátu dvě miliardy dolarů,“ napsal Thompson v dopise investorům svého fondu. „Nikdy jsem nic tak absurdního neviděl,“ dodal.

„Tesla je podle mě ukázkový případ sázky na propad cen akcií. Firma potřebuje neustále externí financování na svůj provoz a další plány. Kdybychom uvážili, že by se Tesla dostala do zisku, a vzali rozumné marže a mírně prémiovou valuaci v porovnání s autosektorem, hodnota Tesly by měla být o 80 procent níže, než je současná tržní cena,“ vypočítává Kateřina Zychová z fondu Verdi Capital. Od začátku roky ztratily akcie Tesly již devět procent.

Zdroj: iHNed.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.