CZK/€ 24.735 -0,06%

CZK/$ 22.795 -0,26%

CZK/£ 29.035 -0,10%

CZK/CHF 24.969 -0,04%

26. 04. 2018

0 komentářů

Tesla na pokraji bankrotu? Akcie pokračují v propadu

 

Americký výrobce elektrických aut Tesla nedokáže vyrábět dostatek nových vozů Modelu 3. Tesle navíc docházejí peníze. Hlavní investiční šéf Vilas Capital Management John Thomspon je přesvědčen, že je společnost na pokraji bankrotu. Sázky na pád akcií Tesly rostou.

Loading 

Tesla je bez jakýchkoli pochybností na pokraji bankrotu,“ napsal investorům hlavní investiční šéf Vilas Capital Management John Thomspon. Problémy s dodávkami Modelu 3 a pokles poptávky po starších Modelech S a X se podle něj podepíše na pádu akcí společnosti.

Ford loni vyrobil šest milionů aut a dostal se do zisku 7,6 miliardy dolarů, naproti tomu Tesla vyrobila 100 tisíc vozů a měla přitom ztrátu dvě miliardy dolarů,“ napsal Thompson v dopise investorům svého fondu. „Nikdy jsem nic tak absurdního neviděl,“ dodal.

„Tesla je podle mě ukázkový případ sázky na propad cen akcií. Firma potřebuje neustále externí financování na svůj provoz a další plány. Kdybychom uvážili, že by se Tesla dostala do zisku, a vzali rozumné marže a mírně prémiovou valuaci v porovnání s autosektorem, hodnota Tesly by měla být o 80 procent níže, než je současná tržní cena,“ vypočítává Kateřina Zychová z fondu Verdi Capital. Od začátku roky ztratily akcie Tesly již devět procent.
Zdroj : iHNed.cz

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz

 


Související články

Tesle se v novém roce daří

Automobilka Tesla na začátku ledna překonala hodnotu technologického giganta Facebooku. V žebříčku je aktuálně pátá za věhlasnými značkami Amazonem, Microsoftem, Alphabetem a Applem. Co za raketovým růstem značky stojí?

Text: Karel Pučelík

18. 01. 2021

Technologické akcie a iPhone

Technologické akcie a čekání na nový iPhone

Apple před několika dny představil některé nové produkty, na akciích firmy se to ovšem prakticky neprojevilo. Podle odborníků to ale není proto, že by globální technologická firma veřejnost a zákazníky zklamala. Celý technologický segment ale zažívá turbulentní období.

Text: Karel Pučelík

22. 09. 2020


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *