Úterý 28. ledna. Svátek má Otýlie.

Technologie jako pilíř pro finanční poradce?

Dnešní konferenci VI. mezinárodní konference EFPA ČR 2.1 – „Tradice v novém formátu“ zakončila panelová diskuse na téma „Portfolio služeb finančního poradce 2.1″. O technologiích diskutoval generální ředitel a předseda představenstva společnosti Fincentrum Petr Stuchlík, generální ředitel a předseda představenstva společnosti Broker Trust Michal Knapp, ředitel právního oddělení Partners Financial Services Vít Mikolášek a výkonný ředitel společnosti Chytrý Honza Jiří Paták.

Panelovou diskusi uvedl v úvodní prezentaci Jiří Paták. Finanční poradce rozdělil na dinosaury a Einsteiny. „Mezi finančními poradci jsou maličké rozdíly. Pokud poradce bere digitální technologie jako pilíř, má digitální DNA a je poradcem Einsteinem,“ uvedl Jiří Paták, a dodal: „Technologie má většina institucí, ale nerozumí jim a bojí se jich. Je to častý případ i u finančních poradců, protože si pod tím každý představuje něco jiného. Digitální DNA ale může umožnit velmi rychlou cestu nahoru.“

Podle Víta Mikoláška technologie peníze nevydělají, je to pouze prostředek. „Bez offlinového poradce to nemůže fungovat,“ uvedl. „Technologie sama o sobě nic nevyřeší, je to pouze nástroj,“ souhlasil Petr Stuchlík. Podle něj je technologie samozřejmou součástí finančního poradenství, ale je potřeba si dávat pozor na kvalitu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.