CZK/€ 23.720 -0,53%

CZK/$ 21.998 -0,58%

CZK/£ 26.976 -0,40%

CZK/CHF 23.815 -0,44%

10. 02. 2014

0 komentářů

Technické problémy způsobily výprodej bitcoinů

 


 

Hodnota bitcoinu v dolarech v průběhu dneška klesla až pod 600 dolarů poté, co japonská burza MT Gox koncem minulého týdne pozastavila transakce v této virtuální měně. Učinila tak poté, co zaznamenala nárůst žádostí o odstoupení od smlouvy. Burza následně zjistila, že chyba v programu umožňuje využívat síť ke změně údajů o transakcích k tomu, aby obchody vypadaly jako nezrealizované, i když k jejich realizaci a platbě ve skutečnosti došlo. Může tak docházet k opakovaným platbám.

Problém, který jsme identifikovali, není omezen pouze na MT Gox, ale ovlivňuje všechny transakce, kde jsou bitcoiny odesílány třetí straně,“ tvrdí MT Gox s tím, že na odstranění problému pracuje s vývojovým týmem jádra bitcoinu.

Zdroj: Finextra

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Nezávislost bitcoinu

Jak moc je bitcoin napojen na současné úrokové sazby Fedu?

Bitcoin vznikl jako kryptoměna, která by měla být plně nezávislá na monetárních a reálných veličinách světové ekonomiky. Alespoň tak si to řada investorů představuje. Bitcoin slouží jako ochrana proti inflaci i proti negativním ekonomickým šokům v současné ekonomice. Opravdu to tak ale je. A ovlivní nějak cenu […]

Text: Hana Bartušková

Foto: Shutterstock

20. 05. 2022


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *