CZK/€ 24.355 -0,02%

CZK/$ 22.601 -0,07%

CZK/£ 28.423 +0,07%

CZK/CHF 25.809 +0,10%

19. 10. 2018

2 komentáře

Státní dluh vzrostl na 1,671 bilionu korun

 

Ke konci září státní dluh vzrostl oproti konci roku 2017 o 46,7 miliardy korun na 1,671 bilionu korun. Přitom ve třetím čtvrtletí státní dluh klesl o 42,1 miliardy korun.

Loading 

Každý Čech tedy teoreticky dluží zhruba 157 tisíc.  korun. Vyplývá to z údajů ministerstva financí, které zároveň uvedlo, že ke konci letošního roku státní dluh klesne na 1,624 bilionu korun.

Za první tři čtvrtletí roku 2018 pokrylo ministerstvo emisní činností téměř celou plánovanou potřebu financování na letošní rok, když je očekáváno dosažení podstatně lepšího výsledku hospodaření státního rozpočtu oproti schválené výši,“ uvádí materiál. Státní rozpočet je na letošní rok naplánován se schodkem 50 miliard korun. Ke konci září byl rozpočet v přebytku 16,8 miliardy korun.
Zdroj : ČTK

Loading

Vstoupit do diskuze 2 komentáře

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 

 
 • Rokio

  21 října, 2018

  Stát je obecně špatný hospodář. Podle mě by bylo dobré, pokud by naši zemi vedli experti ve svých odvětvích. Další věc, kterou by Česká republika mohla změnit, je více investovat.

  Dle mého názoru je naše zem měla začít investovat do kryptoměn z 20 %, a to hlavně do Bitcoinu a do dalších známých a poměrně stabilních kryptoměn, jako je například Dash, Etherum, Litecoin, Monero, Ripple atd.

  Hlavní výhoda Bitcoinu, nejstarší kryptoměny, je fakt, že je to deflační kryptoměna a že je ho předem dané množství. Dále ho nemůže nikdo zakázat a je to decentralizovaná kryptoměna.

  Další složky investic by se skládaly z akcií, dynamických investičních fondů, nemovitostí, zlata a stříbra a dalších aktiv, které nabízejí zajímavé zhodnocení, přičemž nejsou tak moc rizikové. Dále nesmí stát vkládat všechny vejce do stejného košíku, nýbrž diverzifikovat.

  Dobrého by bylo, pokud by peníze vybírané z daní měla vláda na Arboletu, což je web, na kterém jsem už přes rok a půl a obsahuje korunovou a Bitcoin peněženku se zajímavým zhodnocením. Zde je odkaz na Arbolet – https://arbolet.net/

  Odpovědět

 • David

  22 října, 2018

  hlavně prosím ne nesmysly a kryptu.

  Odpovědět