CZK/€ 25.425 -0,14%

CZK/$ 23.531 -0,41%

CZK/£ 29.689 -0,34%

CZK/CHF 26.703 -0,46%

08. 04. 2009

0 komentářů

SOS ORCO: Výsledky společnosti ORCO jsou vážným problémem

 


 

„Samozřejmě, že přecenění portfolia projektů, nemovitostí a pozemků společnosti ORCO o 404 milionů eur směrem dolů, má naprosto klíčový vliv na výsledky firmy. Můžeme ho ovšem chápat různým způsobem a podle toho celková čísla komentovat,“ uvedl předseda SOS ORCO Luboš Smrčka. Zároveň však dodává: „Problémy společnosti ORCO nejsou primárně dány ekonomickými výsledky, ať jsou jakkoliv špatné. Potíží ORCA je krize důvěry mezi managementem na straně jedné a akcionáři, věřiteli, investory a trhem na straně druhé.“

Sdružení SOS ORCO proto oceňuje především fakt, že vedení firmy mírně vyjasnilo současnou situaci a na třetí pokus výsledky, i když v neauditované podobě, zveřejnilo. „Nyní již nebudeme mluvit o předpokladech ztráty sto nebo dvě stě milionů eur, ale čtyři sta milionů eur. Doufejme, že auditor již do těchto čísel nějak výrazněji nezasáhne a budeme se moci na ně spolehnout. Podle našich informací existují v portfoliu společnosti projekty a pozemky, při jejichž nákupu management předpokládal různé změny územních plánů a dalších dokumentů. V současné situaci je málo pravděpodobné dosažení takových změn, proto je otázkou, zda jsou tato rizika již dostatečně do výsledků zakalkulována,“ uvedl Luboš Smrčka s tím, že by se v takové případě také změnil údaj o čisté hodnotě aktiv na akcii, která podle informací vedení ORCO činila v prosinci loňského roku 42 Euro, tedy asi 1176 korun. 

Zveřejněné výsledky nijak nemění přesvědčení členů sdružení menšinových akcionářů SOS ORCO, kteří by rádi na valné hromadě na konci dubna tohoto roku obměnili management společnosti a dosadili do vedení firmy svého zástupce.

„I nadále tvrdíme, že způsob, jakým je nyní ORCO spravováno, není kvalitní a neodpovídá potřebě současné doby. Proto pokračují naše jednání s řadou zkušených krizových manažerů a s tím i hledání optimálního budoucího složení managementu,“ uvedl Luboš Smrčka s tím, že právě potřeba změny vedení ORCO se na zveřejněných výsledcích znovu potvrdila.

REKLAMA

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.czDiskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *