CZK/€ 23.830 -0,04%

CZK/$ 22.271 +0,65%

CZK/£ 26.675 -0,12%

CZK/CHF 24.053 +0,52%

18. 03. 2009

0 komentářů

SOS ORCO: Vedení společnosti musí přestat dělat chyby

 


 

„V žádném případě nechceme předjímat výsledky firmy, ale kroky, které vedení firmy v posledních dnech a hodinách provedlo, nejsou standardním modelem chovaní průhledné a informačně otevřené akciové společnosti obchodované na mnoha burzách v Evropské unii. Máme obavy, zda současné kroky firmy nejsou pokusem o zmražení akcionářské struktury ve prospěch současných majitelů,“ prohlásil v této souvislosti předseda sdružení SOS ORCO Luboš Smrčka.

Členové sdružení považují snahy společnosti o přerušení obchodování s akciemi ORCO za důkaz značné nekoncepčnosti managementu a také faktu, že se nejvyšší vedení pravděpodobně nepřesně orientuje v některých oblastech finančnictví. Rozhodnutí o stažení titulu z obchodování nebo o termínu návratu titulu na burzovní trhy naštěstí nevydává emitent akcií, ale pouze příslušná burza, které emitent musí předložit pádné důvody.

Společnost takové síly a významu by vždy a u každé příležitosti měla postupovat naprosto formálně správně a vyvarovat se podobných faux-pas, která dále snižují vážnost cenných papírů společnosti, ať již jde o akcie nebo dluhopisy,“ dodal Luboš Smrčka.

SOS ORCO nyní vyčká na další jednání, které by se mezi představiteli akcionářů a managementem společnosti mělo uskutečnit v nejbližších dnech.

„V této fázi nám jde především o to, abychom získali přístup k informacím a mohli posoudit, zda management postupuje v souladu se zájmy akcionářů nebo nikoliv. Tak složitá věc se nedá zhodnotit na základě několika článků v novinách, ani na základě výsledků práce analytických pracovišť investičních bank a ani pod vlivem některých nevhodných nebo nedostatečně fundovaných prohlášení pro tisk,“ dodal Luboš Smrčka.

REKLAMA

Sdružení malých akcionářů SOS ORCO vzniklo před několika týdny v Praze. Jeho cílem je sdružit investory z České republiky, Francie, Rakouska a řady dalších zemí a to jak soukromé osoby, tak i banky a jiné instituce, které mají ve společnosti ORCO Property podíly. SOS ORCO zatím nesdělilo, jakou sílu hlasovacích práv v současnosti shromáždilo s tím, že tuto informaci považuje sdružení za strategickou a chce ji oznámit až s jistým předstihem před valnou hromadou společnosti ORCO.

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.czDiskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *