CZK/€ 24.515 -0,27%

CZK/$ 24.039 +0,06%

CZK/£ 29.128 -0,13%

CZK/CHF 25.109 -0,14%

21. 07. 2022

0 komentářů

SOLUS zaznamenal ve druhém čtvrtletí růst počtu spotřebitelů s dluhy po splatnosti ve čtyřech krajích

 

Ke konci června evidovalo sdružení SOLUS ve svém negativním registru fyzických osob 439 tisíc osob se závazkem po splatnosti, meziročně o 31 tisíc osob méně. Klesla také dlužná částka po splatnosti – řádově o 3 miliardy korun na necelých 33 miliard. 

 V rámci celé České republiky má negativní záznam o existujícím závazku po splatnosti v Registru fyzických osob SOLUS 5,06 % dospělých občanů. V minulém čtvrtletí to bylo 5,07 % občanů, před rokem 5,31 % občanů. Počet spotřebitelů s dluhy po splatnosti se mírně snižoval ve všech krajích ČR s výjimkou hlavního města Prahy, Karlovarského, Plzeňského a Ústeckého kraje.

Data SOLUS i nadále vykazují zvýšený zájem o úvěrové služby mezi klienty, kteří již mají v registrech záznam o závazku po splatnosti. Existenci takového dluhu odhalí při dotazu do Registru fyzických osob SOLUS členské společnosti v průměru u 15 klientů ze sta.

„Nadcházející měsíce přinesou s ohledem na makroekonomickou situaci další tlak na schopnost klientů dostát svým závazkům. Odpovědné společnosti jsou vždy ochotné situaci s klientem řešit, pokud s nimi spotřebitel komunikuje a včas je upozorní na potíže s úhradou svých závazků. Změny splátkových kalendářů mohou pomoci situaci vyřešit bez toho, aby se klient ocitl v negativním registru dlužníků,“ uvedl Jan Stopka, tajemník sdružení SOLUS.

Podíl osob se závazkem po splatnosti v negativním registru SOLUS na celkovém počtu obyvatel ve věku 18 let a více v jednotlivých krajích.

REKLAMA

Sdružení SOLUS spojuje v úsilí o odpovědné úvěrování řádově 60 společností. Ty poskytují služby spotřebitelům v oblasti bankovních úvěrů a stavebního spoření, nebankovních půjček, telekomunikačních služeb, distribuce energií a P2P půjček.

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

ČBA varuje před mimořádným zdaněním bankovního sektoru

Situace, ve které se v současnosti nachází veřejné finance a státní rozpočet, je velmi komplikovaná. Energetická krize úzce související s konfliktem na Ukrajině vyvolává další citelný tlak na pomoc státu ekonomice. Politická reprezentace se snaží hledat nové finanční zdroje. Česká bankovní asociace (ČBA) varuje před zavedením bankovní […]

Text: Redakce

Foto: ČBA

26. 07. 2022


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.