CZK/€ 24.580 -0,33%

CZK/$ 24.025 -0,84%

CZK/£ 29.165 -0,39%

CZK/CHF 25.145 -0,43%

06. 12. 2019

0 komentářů

Sněmovna podpořila zákaz prodeje potravin dvojí kvality. Za porušení hrozí pokuty až 50 milionů

 

Sněmovna v prvním kole schválila vládní návrh novely. Ta rozšiřuje pravomoci Státní zemědělské a potravinářské inspekce a za porušení zákazu prodeje potravin v různé kvalitě, ale ve stejném obalu, hrozí pokutou až 50 milionů korun.  

Již dříve ministr zemědělství Miroslav Toman upozornil na to, že za prodej dvojí kvality výrobků budou sankcionováni obchodníci, nikoliv nadnárodní výrobci. K tomu se s rozpaky vyjádřil bývalý ministr zemědělství Petr Bendl. „Není úplně jasné, že se trefujeme správně,“ uvedl. Ministr Toman ujistil, že kontrole podléhají i výrobci.

Novela zmírňuje přísnou definici pojmu české potraviny. „Dosavadní znění nezohledňovalo fakt, že některé složky nelze z objektivních důvodů na území České republiky získat. Přesto výroba z těchto složek je v rámci ČR tradiční a rozšířená. Týká se to zejména čokoládových bonbonů a čokolády, čaje, kávy, kávoviny nebo rýžových extrudovaných a pufovaných výrobků,“ stojí v důvodové zprávě. Naproti tomu u masa je možné označit ho za české jen, pokud je zvíře narozené i odchované v ČR.

Zdroj: ČeskéNoviny.cz

 

REKLAMA

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.