Sobota 31. října. Svátek má Štěpánka.

Skupina Arca si za vstup na rakouský bankovní trh připlatí

Banky 16.10.2018 | 10:18 0 Komentářů

Vstup rakouský bankovní trh se česko-slovenské investiční skupiny Arca prodraží. Za každou akcii privátní banky Wiener Privatbank skupina musí kvůli prodloužení lhůty na dokončení transakce připlatit jedno euro navíc. Rakouský regulátor trhu přitom transakci zatím ještě neposvětil.

„Prodávající získají od Arca Capital Finance Group vedle kupní ceny ve výší 10 eur za akcii prémii za exkluzivitu při jednání do 31. října 2018 ve výši dvě eura za akcii a za prodloužení této lhůty do 30. června 2019 obdrží platbu jedno euro za akcii,“ uvádí se podle serveru Euro.cz v oznámení pro Vídeňskou burzu.

Příplatek za exkluzivitu byl dohodnut již v září 2017. Prémie za prodloužení lhůty je novinka, která zvýší kupní cenu 61 procent Wiener PrivatBank o 3,07 milionu eur (79 milionů korun) na 39,92 milionu eur (1,03 miliardy korun).

Podle rakouského úřadu pro dohled nad finančními trhy FMA skupina Arca stáhla žádost o převzetí rakouské banky. Na novou žádost bude tedy potřebovat více času. „Po konzultacích s našimi poradci jsme se rozhodli žádost stáhnout a opětovně připravit nové podaní,“ potvrdil pro E15 většinový vlastník Arca Capital Rastislav Velič.

„Důvodem je především to, že během schvalovacího procesu došlo k podstatným změnám v majetkové a akcionářské struktuře,“ dodal Rastislav Velič, který letos získal 55 procentní podíl od majoritního akcionáře Arca Capital Pavola Krúpy.

Zdroj: E15.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.