Sobota 15. května. Svátek má Žofie.

Šéf ČEZ otočil akcie firmy a vydělal 16 milionů korun

Investice 18.01.2019 | 16:49 0 Komentářů

Během uplynulého týdne šéf energetické skupiny ČEZ Daniel Beneš „otočil“ akcie vlastní firmy za cca sedmdesát milionů korun. Z titulu opčního programu mu v pondělí vznikl nárok na 150 tisíc akcií ČEZ za zvýhodněnou cenu 417 korun za kus. Beneš akcie koupil a většinu rozprodal za průměrnou cenu 540 korun. Tímto protočením akcí tak na jedné vydělal 123 korun. Celkový výdělek tedy zatím činí kolem 16 milionů korun.  Informace vyplývají z regulatorního hlášení České národní bance a upozornil na to server E15.cz.


Budiž mu to přáno. My ale nevěříme generálnímu řediteli ČEZ. Vedení společnosti, které věří v budoucí růst její hodnoty, se chová jinak,“ komentoval prodej akcií na Twitteru minoritní akcionář firmy a dlouhodobý kritik managementu ČEZ Michal Šnobr. Dále dodal, že investorská prezentace společnosti je „více než tristní.“

Z posledního opčního programu Benešovi zbylo 20 tisíc kusů akcií. „Generální ředitel prodal jen část akcií, které pokryjí náklady na jejich předchozí nákup a na daně. Veškerý možný zisk si ponechává v akciích ČEZ z důvodu důvěry v budoucnost jejich hodnoty,“ uvedla v reakci na Šnobrův komentář skupina ČEZ.

Zdroj: E15.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.