Úterý 09. března. Svátek má Františka.

Scorecard korporátních dluhopisů: Ochrání před nekvalitními dluhopisy?

Investice 29.04.2019 | 13:04 0 Komentářů

Ministerstvo financí ČR připravuje návod pro drobné investory, jak se vyhnout nekvalitním a příliš rizikovým firemním dluhopisům. Tzv. Scorecard korporátních dluhopisů je zatím v připomínkovém řízení.

České domácnosti pod vlivem nízkých úrokových sazeb hledají způsoby, jak více zhodnotit své úspory. V posledních letech se staly hitem korporátní dluhopisy. Toho se ale chopila i řada podvodných firem, které neplánují své dluhopisy splatit. A své dluhopisy vydávají i firmy s vysokým rizikem, byť se nejedná o podvod.

Snahy na zmírnění rizika pro drobné investory se v poslední době množí. Nedávno představila svůj benchmark ke korporátním dluhopisům Česká národní banka (ČNB) a nyní připravuje Ministerstvo financí České republiky Scorecard korporátních dluhopisy.

„Návrh dává drobným investorům návod na posouzení rizikovosti dluhopisů. Návrhem na takzvaný dluhopisový scorecard se doplňuje vládní novela zákona v oblasti regulace podnikání na finančním trhu,“ uvedla Anna Fuksová, tisková mluvčí ministerstva financí.

Zdroj: E15

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.