Pondělí 20. září. Svátek má Oleg.

Rusko hledá způsob, jak zdanit těžaře kryptoměn

Investice 30.10.2017 | 10:23 0 Komentářů

Rusko chce zlegalizovat fungování kryptoměn. Ruská vláda má na příkaz prezidenta Vladimira Putina vymyslet společně s centrální bankou pravidla používání kryptoměn. Těžaři bitcoinů by se měli registrovat a začít platit daně.

„Kryptoměny se v některých zemích již staly nebo stávají plnohodnotným platebním prostředkem. Současně jejich používání přináší mnohá rizika. Především jde o možnost praní špinavých peněz, vyhýbání se placení daní a podvody, jejichž oběťmi se mohou stát obyčejní lidé,“ prohlásil ruský prezident Vladimir Putin po poradě o kryptovalutách, která se konala minulý týden v Soči.

„Na světě neexistuje příklad úspěšného zdanění těžařů. Asi nejlépe to má vyřešeno Norsko a Spojené státy. Tam je to postavené na dobrovolné deklaraci příjmů,“ řekl moskevskému listu Vedomosti ředitel výzkumného ústavu při ruském ministerstvu financí Vladimir Nazarov.

Těžba kryptoměny je velmi těžko zjistitelná. Jediným způsobem může být náhle zvýšená spotřeba elektřiny. „Otázka je, jestli se to vůbec vyplatí. Náklady na pátrání po těžařích a na administrování daně mohou přínos daně vynulovat,“ píší Vedomosti v redakčním komentáři.

Zdroj: iHNed.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.