Neděle 25. října. Svátek má Beáta.

První klubová pojišťovna má již 700 členů

Pojištění 22.08.2016 | 10:56 0 Komentářů

První pojišťovna, která funguje na principu sdílené ekonomiky, má již 700 členů a vybrala dva miliony korun. První klubová pojišťovna si ze zaplaceného pojistného  bere 17 % na provoz, 40 až 50 % jde na vyplácení škod a zbylý zisk se vyplácí bezeškodním klientům. 

Do První klubové pojišťovny mohou vstupovat pouze klienti pozvaní stávajícími členy. „Lidé nicméně musí přemýšlet, koho doporučí. Pokud pošlou pozvánku nějakému hazardérovi, který se dvakrát ročně vybourá, přicházejí o body, stejně jako v případě vlastní nehody, a tím i o podíl na zisku,“ vysvětluje princip Marek Orawski, který pojišťovnu vede.

Z červených čísel by se pojišťovna měla dostat do čtyř let. „Jsme start-up, připouštíme, že mohou přijít problémy. Třeba pokud bude válka nebo pokud se změní legislativa, říká Marek Orawski. „Kdyby se akcionáři rozhodli, že už pojišťovnu nechtějí dál financovat, pak by se klienti normálně pojistili jinde, nebo by se celý zákaznický kmen prodal. U nás si navíc nespoří, nemají životní pojištění. Proti velkým škodám jsme navíc zajištěni jako běžné pojišťovny,“ upřesňuje.

Pojišťovna zatím nabízí havarijní pojištění, pojištění domácnosti či odpovědnosti nebo úrazové pojištění a nyní připravuje i cestovní pojištění.

Zdroj: iDnes.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.