CZK/€ 24.545 +0,06%

CZK/$ 24.818 -1,22%

CZK/£ 28.124 -0,20%

CZK/CHF 25.132 -1,04%

01. 02. 2018

0 komentářů

Prodej vlastní kryptoměny vynesl české firmě milion dolarů

 

Česká společnost Cryptelo, která vyvíjí technologii na šifrované ukládání a přenosy dat, vydala vlastní kryptoměnu. Během několika dní vydělala na prodeji 25 milionů tokenů jeden milion dolarů (20 milionů korun). 

Tokeny začala firma v předprodeji prodávat 19. ledna. Možnost nakupovat tokeny skončí ve chvíli, kdy se prodá 100 milionů tokenů. Cena jednoho tokenu je 0,1 dolaru. Firma chce na předprodeji a následném prodeji vydělat 12 milionů dolarů.

„Po ukončení prodeje vlastníkům tokenů umožňujeme s naší kryptoměnou volně nakládat a prodávat je. Naše tokeny jsou volně obchodovatelné za jinou digitální měnu, třeba bitcoiny,“ říká ředitel společnosti Cryptelo Martin Baroš.

Napadení hackery se firma nebojí. „Cryptelo je prověřené předními světovými hackery, kterým jsme v rámci penetračních testů zpřístupnili náš zdrojový kód. Přesto nedokázali Cryptelo prolomit. Díky tomu se všichni, kteří využívají naši zabezpečenou technologii, mohou spolehnout, že jejich data nikdo nemůže číst, a to ani my v Cryptelu,“ říká Martin Baroš.
Zdroj : Tisková zpráva Cryptelo

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Nezávislost bitcoinu

Jak moc je bitcoin napojen na současné úrokové sazby Fedu?

Bitcoin vznikl jako kryptoměna, která by měla být plně nezávislá na monetárních a reálných veličinách světové ekonomiky. Alespoň tak si to řada investorů představuje. Bitcoin slouží jako ochrana proti inflaci i proti negativním ekonomickým šokům v současné ekonomice. Opravdu to tak ale je. A ovlivní nějak cenu […]

Text: Hana Bartušková

Foto: Shutterstock

20. 05. 2022


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.