Neděle 20. září. Svátek má Oleg.

Prodej vlastní kryptoměny vynesl české firmě milion dolarů

Investice 01.02.2018 | 15:52 0 Komentářů

Česká společnost Cryptelo, která vyvíjí technologii na šifrované ukládání a přenosy dat, vydala vlastní kryptoměnu. Během několika dní vydělala na prodeji 25 milionů tokenů jeden milion dolarů (20 milionů korun).

Tokeny začala firma v předprodeji prodávat 19. ledna. Možnost nakupovat tokeny skončí ve chvíli, kdy se prodá 100 milionů tokenů. Cena jednoho tokenu je 0,1 dolaru. Firma chce na předprodeji a následném prodeji vydělat 12 milionů dolarů.

„Po ukončení prodeje vlastníkům tokenů umožňujeme s naší kryptoměnou volně nakládat a prodávat je. Naše tokeny jsou volně obchodovatelné za jinou digitální měnu, třeba bitcoiny,“ říká ředitel společnosti Cryptelo Martin Baroš.

Napadení hackery se firma nebojí. „Cryptelo je prověřené předními světovými hackery, kterým jsme v rámci penetračních testů zpřístupnili náš zdrojový kód. Přesto nedokázali Cryptelo prolomit. Díky tomu se všichni, kteří využívají naši zabezpečenou technologii, mohou spolehnout, že jejich data nikdo nemůže číst, a to ani my v Cryptelu,“ říká Martin Baroš.

Zdroj: Tisková zpráva Cryptelo

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.