Pátek 18. září. Svátek má Kryštof.

Příplatky za platbu kartou od soboty končí

Banky 12.01.2018 | 17:05 0 Komentářů

Od soboty 13. ledna 2018 začne platit nový zákon o platebním styku, který vychází z unijní směrnice. Zákon zakazuje příplatek za platbu kartou, snižuje spoluúčast při zneužití karty a mění pravidla pro blokování částek.

„Nové legislativě pochopitelně vyhovíme a stávající poplatek vybírat přestaneme. Je však potřeba říci, že za jednu cestovní smlouvu ve výši 50 tisíc korun zaplatí cestovní kancelář na poplatcích zhruba 250 korun při platbě kartou oproti 10 korunám za převod z účtu na účet. V nízkomaržovém odvětví cestovního ruchu je to výrazný rozdíl. V nejbližší době proto zvážíme, jestli nezachováme zhruba poloviční poplatek za způsob placení, který ale bude v souladu s novou legislativou,“ říká Aleš Vítek, finanční ředitel Fischer Group.

Podle zákona ale společnost nemá právo příplatky lidem účtovat. Ale například ve Velké Británii obchodníci novou legislativu začali obcházet tím, že těsně před zrušením příplatku zavedli poplatek za všechny způsoby platby. Konkrétně společnost Just in si za všechny způsoby placení účtuje 50 pencí (zhruba 15 korun).

Zákaz přirážek již do nových smluv ukotvila například ČSOB. „Když v tom stávající obchodníci budou pokračovat, může to vést až k ukončení smlouvy,“ potvrzuje mluvčí ČSOB Patrik Madle.

Zdroj: Aktuálně.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.