Sobota 16. října. Svátek má Havel.

Na pražskou burzu míří český výrobce obuvi

Investice 15.02.2018 | 13:18 0 Komentářů

Tradiční český výrobce obuvi společnost Prabos ze Zlínska míří na pražskou burzu. Investorům od května nabídne v rámci primární nabídky akcií (IPO) 15% podíl. Zaujmout chce především pravidelnou dividendou.

Společnost vstupuje na nový trh burzy START. „Nový trh START nás oslovil svými parametry, které zcela naplňují naše potřeby. Nabídnutím 15procentního podílu si chceme otestovat tento zdroj financování a v případě potřeby jej hodláme využívat nejen pro současnou, ale především pro budoucí expanzi firmy,“ uvedl Jaroslav Palát, předseda představenstva společnosti Prabos. 

„Větší část výnosu z částečného prodeje mého podílu hodlám poskytnout společnosti ve formě podřízeného dluhu za účelem refinancování stávajících bankovních úvěrů. Expanzi pak budeme dále financovat také z vlastních zdrojů a v menší míře i z bankovních úvěrů,“ dodal Jaroslav Palát, kterému ve firmě zůstane 35% podíl.

„Očekáváme, že o akcie bude velký zájem. Prabos je tradiční česká firma navazující na baťovskou tradici výroby bot v Čechách. Nabídka akcií jistě osloví typického domácího investora, který ocení předpokládanou dividendu. Vzhledem k ocenění firmy by měla být společnost schopna nabídnout až 6procentní dividendový výnos k očekávané upisovací ceně akcie. Na pražské burze by se tak mohla zařadit mezi oblíbené dividendové tituly,“ uvedl manažer transakce František Bostl ze STARTEEPO.

Zdroj: Tisková zpráva Prabos

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.