CZK/€ 24.755 +0,06%

CZK/$ 23.747 -0,31%

CZK/£ 28.570 -0,91%

CZK/CHF 24.693 -0,60%

15. 06. 2012

0 komentářů

Subjekty:

Raiffeisenbank přivádí na trh Start první emisi, společnost Wooky

 


 

Na nový trh pražské burzy Start přichází díky Raiffeisenbank první emise, akcie společnosti Wooky. „Raiffeisenbank se podílela na vzniku nového trhu a kompletně připravila vstup první společnosti na tento trh. Vzhledem  k rychlému rozvoji elektronických knih na zahraničních trzích věříme, že si Wooky najde své klienty i na českém a slovenském trhu, a to nejenom díky své unikátní platformě, kterou oceňuje většina velkých vydavatelů a prodejců,“ uvedl ředitel Corporate Finance Raiffeisenbank Marek Tichý.

„Jako garant budeme i nadále se společností spolupracovat a průběžně získávat informace o jejích podnikatelských aktivitách. Tyto informace chceme jako garant emise pravidelně poskytovat trhu,“ dodal Marek Tichý.

 Investici do společnosti Wooky nabízí Raiffeisenbank přednostně klientům privátního bankovnictví Friedrich Wilhelm Raiffeisen. Maximální objem emise by měl dosáhnout 50 milionů korun, Wooky   na burze nabídne 11 procent svých akcií. „Jsme rádi, že můžeme menším firmám nabídnout alternativu k bankovnímu úvěru a prostřednictvím vstupu na burzu zajistit další rozvoj takových firem a tím podporovat růst české ekonomiky,“ dodal Marek Tichý.

Raiffeisenbank se podílela na vzniku nového trhu pražské burzy Start, který je určen především pro začínající malé a střední firmy, které mohou mít obtížnější přístup k jiným způsobům financování. Výhodou této platformy je malá administrativní náročnost a rychlost vstupu firmy na trh, menší jsou
i regulatorní požadavky na dané firmy.

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Vlajka - logo trhu Start

Na burzu míří tři české firmy. Vyplatí se koupit jejich akcie?

Na trh Start Burzy cenných papírů Praha míří tři čeští emitenti. Pro kapitál si jdou výrobce bezpilotních letadel Primoco, výrobce pracovní obuvi Prabos a specialista na výrobu polymerních materiálů pro 3D tisk Fillamentum. Stojí za to se zajímat o koupi jejich akcií?

Text: Petr Zámečník

07. 05. 2018

GE Money Bank odchází… přivítejte MONETA Money Bank

Americká skupina General Electric se zbavuje svých finančních částí. Výsledkem je prodej české GE Money Bank prostřednictvím IPO na pražské burze – a její změna na MONETA Money Bank. Co se změní pro klienty a jaké perspektivy mají akcionáři?

Text: Petr Zámečník

10. 05. 2016

GE Money Bank chce na burzu. Za kolik se vyplatí ji koupit?

GE Money Bank oznámila záměr vstoupit na pražskou burzu. Akcie v prvním kole nabídne institucionálním investorům, pak je ale bude moci koupit kdokoli. Za jakou cenu se vyplatí? A jak dopadne vstup GE Money Bank na další bankovní tituly na burze?

Text: Petr Zámečník

12. 04. 2016


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.