Pátek 27. listopadu. Svátek má Xenie.

Raiffeisenbank přivádí na trh Start první emisi, společnost Wooky

Raiffeisenbank jako první garant nového trhu pražské burzy Start kompletně připravila emisi první společnosti – Wooky a.s., která se zabývá distribucí a vytvářením elektronického obsahu e-knih na komplexní platformě Wooky. V rámci privátního úpisu akcií mohou akcie společnosti přednostně získat klienti privátního bankovnictví Friedrich Wilhelm Raiffeisen.

Na nový trh pražské burzy Start přichází díky Raiffeisenbank první emise, akcie společnosti Wooky. „Raiffeisenbank se podílela na vzniku nového trhu a kompletně připravila vstup první společnosti na tento trh. Vzhledem  k rychlému rozvoji elektronických knih na zahraničních trzích věříme, že si Wooky najde své klienty i na českém a slovenském trhu, a to nejenom díky své unikátní platformě, kterou oceňuje většina velkých vydavatelů a prodejců,“ uvedl ředitel Corporate Finance Raiffeisenbank Marek Tichý.

„Jako garant budeme i nadále se společností spolupracovat a průběžně získávat informace o jejích podnikatelských aktivitách. Tyto informace chceme jako garant emise pravidelně poskytovat trhu,“ dodal Marek Tichý.

 Investici do společnosti Wooky nabízí Raiffeisenbank přednostně klientům privátního bankovnictví Friedrich Wilhelm Raiffeisen. Maximální objem emise by měl dosáhnout 50 milionů korun, Wooky   na burze nabídne 11 procent svých akcií. „Jsme rádi, že můžeme menším firmám nabídnout alternativu k bankovnímu úvěru a prostřednictvím vstupu na burzu zajistit další rozvoj takových firem a tím podporovat růst české ekonomiky,“ dodal Marek Tichý.

Raiffeisenbank se podílela na vzniku nového trhu pražské burzy Start, který je určen především pro začínající malé a střední firmy, které mohou mít obtížnější přístup k jiným způsobům financování. Výhodou této platformy je malá administrativní náročnost a rychlost vstupu firmy na trh, menší jsou
i regulatorní požadavky na dané firmy.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.