Sobota 06. června. Svátek má Norbert.

Pražská burza na pětiletém vrcholu. Udrží si růst i v dalším období?

Investice 26.10.2017 | 10:24 0 Komentářů

Index PX dosáhl ve středu 1064,10 bodu. Na vyšší hodnotě byl index naposledy v lednu 2013, kdy se vyšplhal na zhruba 1066 bodů. Nejlepšímu výsledku za téměř pět let pomohly především akcie ČEZu a bankovních emisí. Udrží si pražská burza růst?

Pražské burze se daří s menšími výkyvy od konce loňského roku. V dubnu se indexu pražské burzy podařilo zdolat hranici 1 000 bodů, pod kterou byl od září 2015. V polovině loňského roku došlo dokonce k propadu pod 800 bodů.

„Hlavním důvodem je široce založený hospodářský růst v regionu, který má pozitivní dopad na výrobní marže, poptávku po úvěrech a na výhled úrokových sazeb,“ řekl analytik České spořitelny Petr Bártek. Příkladem mohou být marže Unipetrolu, které od roku 2013 vzrostly zhruba o 100 procent.

Další výsledky ovšem závisí na hospodářských výsledcích jednotlivých společností. „Společnosti, které doposud představily čísla za tři čtvrtletí – O2, CME a Unipetrol – zatím potvrdily či překonaly optimistická očekávání. Bankovní tituly by mělo podpořit očekávané zvýšení úrokových sazeb ČNB,“ dodal Petr Bártek.

Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.