CZK/€ 24.595 -0,26%

CZK/$ 23.074 -1,07%

CZK/£ 29.006 -0,24%

CZK/CHF 23.852 -0,57%

05. 11. 2015

0 komentářů

Policie zadržela padělatele, kteří tiskli dokonalé padělky za miliardy korun

 


 

„Zadrželi jsme několik osob podezřelých z padělání a pozměňování peněz, konkrétně se jednalo o bankovky euro a české koruny,“ řekl mluvčí Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) Pavel Hanták.

„My se bavíme o částce, která je ne nevýznamná ve srovnání s celým státním rozpočtem České republiky,“ řekl státní zástupce Vrchního státního zastupitelství v Olomouci Roman Kafka. Obvinění využívali k tisku padělků originální bankovkový papír i s ochrannými prvky, jehož původ zatím není policii znám. „S ohledem na to, jakou technologií oni byli nadáni a jakým materiálním zabezpečením disponovali, tak by se jednalo o dokonalé padělky,“ dodal Roman Kafka.

Padělky má na starosti Česká národní banka (ČNB). Ke konci září zadržela ČNB 3 626 padělků bankovek a mincí, což představuje meziroční nárůst o více než čtvrtinu. Nejvíce se padělaly americké dolary.
Zdroj : E15.cz

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

spoření - prasátko - úspory - peníze - ruka - mince

Spořicí účty: Zhodnocení roste za hranici 4 %

ČNB v květnu opět zvýšila úrokové sazby. Sazby na spořicích účtech vzrostly téměř ve všech bankách. Některé banky se odhodlaly zvýšit úročení na spořicích účtech i za hranici čtyř procent. Přestože úroky na spořicích účtech inflaci ani zdaleka nepokryjí, zájem o ně roste. […]

Text: Jana Zámečníková

19. 05. 2022

Dnešní protiinflační jestřáb šetří

Inflace čili růst spotřebitelských cen patří k největším ekonomickým nebezpečím. A nejen ekonomickým. Patří i ke klíčovým rizikům jakéhokoli demokratického systému. Podkopává důvěru občanů ve stát a instituce.

Text: Luboš Smrčka

Foto: Shutterstock

11. 04. 2022


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.