CZK/€ 25.155 -0,32%

CZK/$ 23.470 -0,62%

CZK/£ 29.361 -0,01%

CZK/CHF 25.687 -0,48%

13. 06. 2019

0 komentářů

Pohonné hmoty konečně zlevňují, ale jen mírně

 

Ceny paliv v České republice během minulého týdne zlevnily. Benzin zlevnil o 14 haléřů na 33,55 koruny za litr a cena nafty je v průměru nižší o 17 haléřů a stojí 32,53 koruny za litr. Vyplývá to z údajů společnosti CCS.

Loading



 

Ceny pohonných hmot klesají skoro po čtyřech měsících. Od února do června benzín stoupl o tři koruny za litr a nafta skoro o dvě koruny za litr.

Cena ropy se v průběhu uplynulého týdne pohybovala jako na houpačce. Ropa Brent nejprve zdražila z úrovně 62 dolarů za barel až na 64 dolarů za barel. Následně však došlo ke snížení ceny na 60 dolarů za barel. Aktuálně se cena ropy Brent opět vrátila na úroveň 62 dolarů za barel. Po výrazném zlevnění na konci května si cena ropy nachází novou rovnovážnou úroveň, která se pravděpodobně bude pohybovat mezi 60 a 65 dolary za barel,“ uvedl Štěpán Křeček, hlavní ekonom BHS.

V příštím týdnu lze tedy v ČR očekávat další pokles cen pohonných hmot, navzdory blížící se vrcholné motoristické sezóně, a to v rozsahu od deseti haléřů do dvaceti haléřů na litr. Pokles cen by pak měl pokračovat i na přelomu června a července. Záležet bude ovšem také na výsledku zmíněného jednání OPEC a dalších těžařů ve Vídni a na výsledku jednání skupiny zemí G20. To se koncem května uskuteční v Japonsku a přítomni budou vedle jiných státníků americký, čínský i ruský prezident,“ dodal Lukáš Kovanda, hlavní ekonom Czech Fund.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz

 


Související články

Jaká jsou slabá místa globální daně?

Zdroj: Pixabay.com Množící se návrhy na zavedení globální daně by přinesly nové zatížení pro firmy. Nově by patrně musely začít přemýšlet i vlády. Těm by se se zavedením mezinárodního systému zúžil manévrovací prostor pro vlastní ekonomickou politiku.

Text: Karel Pučelík

12. 04. 2021

Nižší cena ropy

Ropa chytila koronavirus

Zatímco šíření viru ovládá stále titulní stránky novin, ropný šok „naruby“ zahájený šejky ze Saúdské Arábie zůstává skoro nepovšimnutý. Negativní potenciál rozhodnutí začít naplno těžit ropu a jít do cenové války je ale obrovský.

Text: Luboš Smrčka

12. 03. 2020


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *