Čtvrtek 15. dubna. Svátek má Anastázie.

Platy ve státní správě by mohly zůstat zmrazené až do roku 2018

Investice 21.07.2014 | 10:29 1 Komentář

Poslanci, prezident i další činitelé mohou mít díky novele téměř neměnné platy až do konce roku 2018. Úsporná opatření, jež zavedla Nečasova vláda, končí již v tomto roce. Pokud by nedošlo k novele, přidávalo by se od příštího roku podle původních pravidel.

Podle návrhu ministerstva práce by se tak rychlost růstu platů poslanců, senátorů, ministrů, prezidenta a ústavních soudců neměla vrátit k původnímu tempu z doby před zavedením úsporných opatření.

„V době, kdy teprve pomalu pomíjejí důsledky celosvětové ekonomické krize a česká ekonomika se pozvolna oživuje, je plné obnovení valorizačního mechanismu platů představitelů státní moci před veřejností neobhajitelné,“ uvedli autoři návrhu.

Zdroj: iHNed.cz

Jeden komentář: “Platy ve státní správě by mohly zůstat zmrazené až do roku 2018”

  1. Ruda napsal:

    Platy v tzv.státní správě jsou neúměrně vysoké a rostly překotně.Zaměs­tnanců v této správě je velice mnoho a nadbytečně.
    Je známo,že v tomto resortu výkon za ohodnocením velice pokulhává.Proto je třeba snížit stavy těchto nepracujících minimálně o polovinu.Pokud NÁHODOU bude mít z těch uvolněných strach o práci,je tady obrovská nabídka práce třeba v supermarketech­.Tam může každý uplatnit svůj šarm 7 dní v týdnu.U kasy se může usmívat i za 10 000 kč měsíčně.Musí ale počítat s tím ,že za to musí podat opravdu výkon a taky ještě zaplatit ukradené zboží těmi,co zapomněli zaplatit.Náš kolektiv na vás všechny čeká.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.