Středa 29. září. Svátek má Michal.

Penzijní reforma je nesrozumitelná pro 70 procent Čechů

Penze 25.04.2012 | 11:56 0 Komentářů

Podle průzkumu společnosti Partners je současná penzijní reforma navržená vládou Petra Nečase pro většinu lidí nesrozumitelná. V dlouhodobou udržitelnost reformy pak věří jen 22 procent dotázaných. Skoro polovina respondentů si dokonce myslí, že reforma nepřežije ani další parlamentní volby.

Výsledky průzkumu naznačují, že komunikace penzijní reformy směrem k veřejnosti není dobře provedená. Důvěryhodnosti reformy nepřidává ani ČSSD, která chce jít do voleb s programem celou koncepci takzvaného druhého pilíře penzijní reformy zrušit,“ uvedl analytik Partners Dušan Šídlo.

Ačkoli jsem u vzniku reformy byl osobně, ztratil jsem přehled a ještě jsem ho nezískal zpět. Existuje tolik nejasností ve výkladu principů reformy, v důležitých termínech, v regulaci. Komunikace spojená s reformou ze strany vlády je katastrofálně špatná, když se ptám odborníků, i oni tápou,“ dodal ředitel pro strategii Partners Pavel Kohout.

Zmíněné údaje vyplývají z průzkumu, který pro poradenskou firmu Partners uskutečnila v březnu mezi 1020 respondenty agentura Ipsos.

Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.