CZK/€ 24.740 +0,06%

CZK/$ 23.522 +0,45%

CZK/£ 28.619 -0,07%

CZK/CHF 24.728 +1,01%

06. 04. 2016

0 komentářů

Panama Papers: Hlavy padají po celém světě, v Česku se smráká nad eBankou

 


 

Ministerstvo financí se hodlá kvůli panamským dokumentům obrátit na Českou národní banku (ČNB) ohledně dnes již zaniklé eBanky, která měla údajně otvírat účty firmám bez doložení vlastnických dokumentů. Banka figuruje v jednom z interních emailů společnosti Mossack Fonseca.

„Neumíme reagovat na nepodložená tvrzení z jakési blíže neurčené interní firemní komunikace. Obecně ale platí, že v době, kdy byla eBanka součástí České pojišťovny v rámci skupiny PPF, plnila veškeré zákonné povinnosti dle českých právních předpisů,“ řekl mluvčí PPF Radek Stavěl.

Podle ministra financí Andreje Babiše se případu začla věnovat Finanční analytický útvar a Finanční správa, kteří budou vyžadovat příslušné dokumenty. „A na základě toho bychom se obrátili na panamské úřady. Určitě podnikneme kroky, abychom zjistili, kdo z našich občanů tam má majetek. Neříkám, že musí pocházet z trestné činnosti, ale je potřeba to prověřit,“ řekl ministr financí.
Zdroj : ČTK, Aktálně.cz

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Michl, Rašín a boj s drahotou

Od Rašínova experimentu na poli peněžní a úvěrové politiky uplynulo sto let. Píše se rok 2022 a i dnes lze slyšet, jak klesá víra v to, že koruny a jiné měny jsou a zůstanou uchovatelem hodnoty. Raději rychle koupit potřebné, než to bude ještě dražší. Pouhá slova […]

Text: Radovan Novotný

Foto: Shutterstock

31. 05. 2022


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.