Úterý 22. června. Svátek má Pavla.

Oživení akciových indexů optimismus v investorech nevzbuzuje, raději spoléhají na hotovost

BankyInvestice 14.02.2019 | 14:35 0 Komentářů

Akciové indexy pozvolna ožívají, většina investorů je přesto skeptická. Obávají se hospodářského zakolísání, dávají proto přednost hotovosti. Průzkum Bank of America Merrill Lynch mezi více než 170 správci aktiv ukázal, že investoři spoléhají na hotovost nejvíce od roku 2009.

Třetina dotázaných je přesvědčena, že akciový index S&P 500 se za svůj vrchol z podzimu loňského roku jen tak nepodívá. Na pesimismus investorů ukazuje také fakt, že v amerických akciích mají nejméně kapitálu za posledních devět měsíců. Naopak do hotovosti alokují téměř 44 procent aktiv.

„Únorová anketa ukazuje, že k žádnému nárůstu optimismu mezi investory nedochází,“ uvádí podle agentury Bloomberg vedoucí týmu stratégů v Bank of America Michael Hartnett. Zpomalení globální ekonomiky v příštích 12 měsících očekávají dvě třetiny respondentů. Kromě hotovosti důvěřují investoři i akciím na rozvíjejících se trzích.

Bank of Amerika je ale optimističtější. Podle ní je současná váhavost investorů příležitostí, jak vydělat na obchodní strategii, která půjde proti davovému rozpoložení.

Zdroj: E15.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.