Středa 05. srpna. Svátek má Kristián.

OVB dostala pokutu za klamavé obchodní praktiky

Banky 14.03.2016 | 18:08 4 komentáře

Česká národní banka (ČNB) udělila poradenské společnosti OVB Allfinanz pravomocnou pokutu ve výši 5 milionů korun. Pokuta byla udělena za uvádění klientů v omyl zejména při prodeji investičních životních pojištění. 

Jak je uvedeno v rozhodnutí ČNB: „OVB opakovaně prezentovala klientům (spotřebitelům) písemně nebo ústně investiční životní pojištění jako spoření, spořicí produkty, resp. spořicí účty s tím, že se jedná o produkt, u něhož lze kdykoli vybrat vložené peněžní prostředky, produkt s garantovaným či kladným zhodnocením vložených peněžních prostředků, jež lze a to včetně zhodnocení vybrat po 2 až 5 letech jeho trvání, případně jako produkt, u něhož lze výši vkládaných peněžních prostředků měnit a snižovat a peněžní prostředky vybírat dle potřeby, aniž by je současně upozornila zejména na to, že výše původně sjednaného pojistného, resp. jeho změna (snížení) a skutečná délka trvání smlouvy má, a to zejména v prvních letech trvání smlouvy, významný či zásadní vliv na možnou výši výběru peněžních prostředků.

Zdroj: Česká národní banka

4 komentáře: “OVB dostala pokutu za klamavé obchodní praktiky”

 1. Jarda napsal:

  přišla k nám „poradkyně“ od OVB a byla to ukázka více různých podrazů.
  Dolovala z nás informace o tom, kolik berem a jaký máme výdaje a na co. Pak chtěla rodné číslo. Ptám se, proč ho chce. Ona, že to tak u nich chodí. Odpověděl jsem, dobře, ale ptám se, proč chcete moje RČ…. Pak po nás chtěla, bychom ji dali všechny kontakty, co máme v mobilním telefonu, že je bude otravovat. Pár si jich vynutila. Pak požádala ženu, aby jim poslala SMS, s textem, že jí tato „poradkyně“ velmi pomohla a že ji doporučujeme. Byl to test asertivity a ukázka sviňáctví poradců z OVB. POZOR NA FINANČNÍ PORADCE, HLAVNĚ TY Z OVB, TY RADĚJI ANI NEPOUŠTĚJTE PŘES PRÁH.

 2. Jirka Skočdopole napsal:

  OVB nemá žádnou pověst ani dobré jméno, alespoň ne v pozitivním slova smyslu, je to banda hloupých zloděju

 3. František Novák napsal:

  Opravdu v Ovb tento trend funguje je tu mnoožství poradců anevědí co klientům radí jen aby sepsaly smlouvu taky jsem tam pracoval

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.