Středa 23. června. Svátek má Zdeňka.

Otázka zavedení sektorové daně znovu otevřena, daň by postihla nejen sektor bankovnictví

Makro 05.11.2014 | 16:10 0 Komentářů

Sociální demokraté ve svém programu slibovali zavedení sektorové daně, do vládního programu se však tato daň nedostala. Nyní se však k ČSSD přidávají lidovci, kteří se zavedení daně v sektoru telekomunikací, energetiky či bankovnictví a pojišťovnictví nebrání.

„V oblasti finančních služeb jsme otevřeni diskuzi. Rozumíme požadavku, aby i v tomto sektoru bylo obdobné zdanění jako například u průmyslu. Zde je diskutovaným tématem například zdanění finančních transakcí,“ říká předseda KDU – ČSL Pavel Bělobrádek.

„Věřím, že cesta ke zdanění není zcela zavřená, protože by to znamenalo přínos pro státní rozpočet. Dvě sazby korporátní daně nejsou v EU výjimkou, třeba v Holandsku nebo Velké Británii jsou firmy těžící z dominantního postavení na trhu podobně zdaněny,“ říká předseda sněmovního rozpočtového výboru Václav Votava.

Se zavedení sektorových daní nesouhlasí politické hnutí ANO. „Není důvod měnit náš volební postoj. Šli jsme do voleb s tím, že nebudeme zvyšovat daně,“ řekl Jan Volný (ANO) ze sněmovního rozpočtového výboru.

Zdroj: E15.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.