CZK/€ 24.550 -0,57%

CZK/$ 25.181 -1,03%

CZK/£ 27.816 +0,78%

CZK/CHF 25.676 -0,81%

05. 11. 2014

0 komentářů

Otázka zavedení sektorové daně znovu otevřena, daň by postihla nejen sektor bankovnictví

 


 

„V oblasti finančních služeb jsme otevřeni diskuzi. Rozumíme požadavku, aby i v tomto sektoru bylo obdobné zdanění jako například u průmyslu. Zde je diskutovaným tématem například zdanění finančních transakcí,“ říká předseda KDU – ČSL Pavel Bělobrádek.

„Věřím, že cesta ke zdanění není zcela zavřená, protože by to znamenalo přínos pro státní rozpočet. Dvě sazby korporátní daně nejsou v EU výjimkou, třeba v Holandsku nebo Velké Británii jsou firmy těžící z dominantního postavení na trhu podobně zdaněny,“ říká předseda sněmovního rozpočtového výboru Václav Votava.

Se zavedení sektorových daní nesouhlasí politické hnutí ANO. „Není důvod měnit náš volební postoj. Šli jsme do voleb s tím, že nebudeme zvyšovat daně,“ řekl Jan Volný (ANO) ze sněmovního rozpočtového výboru.
Zdroj : E15.cz

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Drahé energie. Čeká nás boom tepelných čerpadel?

Celý energetický segment se výrazně mění. I přes válku na Ukrajině se odklonu od fosilních paliv dříve nebo později nevyhneme. Dlouhodobě nedává smysl dotovat drahé energie, ale snižovat závislosti zranitelných domácností na fosilních palivech. Systémovým řešením je proto vytvoření dotačního programu zaměřeného na zvyšování energetické účinnosti a […]

Text: Filip Kučera

15. 06. 2022


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.