CZK/€ 24.595 -0,26%

CZK/$ 23.074 -1,07%

CZK/£ 29.006 -0,24%

CZK/CHF 23.852 -0,57%

28. 03. 2018

0 komentářů

Orgán ESMA se dohodl na zákazu binárních opcí a omezeních rozdílových smluv

 

Evropský orgán pro cenné papíry a trhy (ESMA) se dohodl na opatřeních týkající se poskytování rozdílových smluv a binárních opcí retailovým investorům v Evropské unii. 

Opatření se u binárních opcí týkají zákazu uvádění na trh, distribuce nebo prodeje binárních opcí retailovým investorům.

U rozdílových smluv jde o omezení uvádění na trh, distribuce nebo prodeje rozdílových smluv retailovým investorům.

Toto omezení zahrnuje limity pákového efektu při otevření pozic, pravidlo uzavření při určité marži na základě účtu, ochranu před záporným zůstatkem na základě účtu, zamezení používání pobídek ze strany poskytovatele rozdílových smluv a varování před riziky v souvislosti s konkrétními společnostmi sdělené standardizovaným způsobem.

Sjednaná opatření orgánu ESMA, která byla oznámena dnes, zaručí větší ochranu investorů v celé EU, jelikož zabezpečí společnou minimální míru ochrany retailových investorů. Nová opatření týkající se rozdílových smluv poprvé v historii zaručí, že investoři nebudou moci přijít o více peněz, než původně investovali, omezí používání pákového efektu a pobídek a zajistí, že investoři budou varováni před souvisejícími riziky. Pokud jde o binární opce, oznámený zákaz je nutný k ochraně investorů vzhledem k charakteristikám těchto produktů,“ uvedl předseda Evropského orgánu pro cenné papíry a trhy Steven Maijoor.

REKLAMA

Příslib vysokých výnosů, digitální platformy umožňující snadné obchodování a historicky nízké úrokové sazby – to vše vytváří nabídku, která je pro retailové investory lákavá. Skutečnost, že tyto produkty jsou ve své podstatě složité, a příliš vysoký pákový efekt u rozdílových smluv však vedou k tomu, že retailovým investorům vznikají obrovské ztráty. „Vzhledem k přeshraničnímu charakteru těchto produktů je zapotřebí celoevropský přístup a intervence orgánu ESMA představuje nejvhodnější a nejefektivnější způsob, jak tuto závažnou otázku ochrany investorů vyřešit,“ dodal Maijoor.
Zdroj : Tisková zpráva ESMA

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.