Úterý 20. dubna. Svátek má Marcela.

Olympiáda v Riu bude daleko nákladnější než jiné šampionáty

Investice 03.05.2016 | 13:09 0 Komentářů

Náklady českého týmu na cestu na olympiádu v Riu se oproti dřívějším šampionátům prodraží o více než deset milionů korun. Cenu nejvíc zvyšují letenky do brazilského Ria, které jsou mimořádně drahé. 

Takhle drahé letenky jsme ještě nikdy neměli. Letiště v Riu má malou kapacitu a moc linek tam nelítá. Economy let v době olympiády vás vyjde, jako kdybyste normálně letěli první třídou,” uvedl předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval.

Zvýší se i cena za ubytování sportovců. Celkem 120 členů výpravy zaplatí za ubytování 49 milionů korun. Běžně to bývá okolo 36 milionů. “Dále se zde musí platit některé věci a služby, které byly v Londýně běžnou součástí vybavení olympijské vesnice – například televize na pokojích,” dodal mluvčí výboru Marek Brodský.

Část z těchto nákladů naštěstí budou nést na svých bedrech politici, kteří nabídli, že některé sportovce odvezou zpět do Čech vládními speciály. Na čem olympijský výbor naopak ušetří, je tradiční český dům – tedy společenské centrum, kde se konají například různé promoakce nebo kulturní program. Stavba a provoz brazilského „Casa Tcheca“, na jejímž financování se podílí například ministerstvo průmyslu nebo státní agentura CzechTourism, bude stát 27 milionů korun.

Zdroj: Aktualne.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.