Sobota 25. září. Svátek má Zlata.

Očekávané události na finančních trzích: Libra na cestě vzhůru, přešlapující euro

Investice 19.11.2013 | 12:23 0 Komentářů

Minulý týden se na trzích nesl ve znamení sice dobré nálady, ale současně také nízkých objemů obchodů. Všeobecnou shodu na současné nízké míře rizika vyvolává uvolněná měnová politika na obou stranách Atlantik. (Komentář Noble Securitie)

Pozitivní náladu navíc dále přiživila svým projevem potenciální budoucí hlava FEDu Janet Yellen, která potvrdila, že hodlá pokračovat v expanzivní měnové politice Bena Bernankeho a možná se bude ještě méně bránit jejímu jakémukoli utažení. Nízké objemy obchodů jsou nicméně způsobeny tím, že ceny jsou sice dostatečně vysoko, aby odrazovaly potenciální kupce od nákupu, prodávat ale znamená rovněž riskovat – je to zcela proti současnému trendu trhu.

Devizové trhy – libra na cestě vzhůru

Poté, co minulý týden přinesl sérii pozitivních zpráv z Velké Británie (opět poklesl počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti a nezaměstnanost samotná klesla na 7,6%), vydala se libra na páru s dolarem vzhůru a v pátek uzavírala na 1,6112 GBP/USD. Dostali jsme se sice k hladině rezistence, ale vypadá to, že by, s ohledem na situaci, trh neměl mít problémy s jejím překonáním. Tuto středu bude zveřejněn zápis ze zasedání Bank of England, který by ale nemusel mít velký dopad na obchodování, protože na zasedání z předminulého týdne jsme se nedočkali ničeho nového ani překvapivého.

Tento týden bude zajímavý: množství nových dat, nejasný vývoj eura

V následujícím týdnu očekáváme množství dat, jak z USA (zprávy z trhu s bydlením, maloobchodní tržby, inflace, index PMI, protokol ze zasedání americké centrální banky), tak z Eurozóny (index PMI) které by mohli ovlivnit vývoj. Velmi složité je předvídat vývoj kurzu eura. To oproti dolaru v minulých týdnech nejdříve spadlo (kam jej poslaly zprávy o nízké inflaci v Eurozóně), v minulém týdnu ale částečně umazalo své ztráty a v pátek uzavíralo na 1,3490 EUR/USD. Celkové klima nízkého rizika na trzích by nahrávalo spíše růstu eura. Máme tu však data z Eurozóny, která v poslední době nejsou vůbec dobrá. Horší, než očekávané výsledky, by euro mohly poslat dolů.

Analytici společnosti Noble Securities Adéla Hrušková a Marko Antič

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.