Středa 12. srpna. Svátek má Klára.

Podílové fondy letos mírně prodělávají

Investice 02.07.2018 | 10:18 0 Komentářů

Podílové fondy letos v prvním pololetí prodělaly v průměru dvě procenta. Nejhůře na tom byly dluhopisové fondy, které odepsaly v průměru téměř tři procenta. Akciové a smíšené fondy ztratily dvě procenta a peněžní zlomky procent. Vyplývá to z údajů společnosti Broker Consulting.

„I v druhém kvartále byly stále patrné dozvuky korekce na světových trzích z konce ledna a počátku února letošního roku. Nálady na hlavních evropských a amerických trzích ovlivňuje zejména téma vztahu USA a Číny,“ uvedl ředitel produktového managementu společnosti Broker Consulting Vladislav Herout.

Zásadní překvapení na světových trzích nepřišlo. „Opět se potvrzuje, že rozvíjející se trhy v Indii, Asii a Jižní Americe jsou vhodné pro dynamické a zkušené investory, jelikož tyto trhy sice nabízí zajímavé výnosy, ale také s vysokou mírou nejistoty, a každý rok se situace mění. Jeden rok je v silném poklesu Brazílie, nyní je to Indie,“ upozornil Vladislav Herout.

„Trhy byly minulý kvartál jak na horské dráze, a to především kvůli politice amerického prezidenta Donalda Trumpa a také kvůli ‚cirkusové politice‘ na italské scéně,“ doplnil Karel Kotoun ze společnosti Chytrý Honza. Italské dluhopisy se podepsaly na poklesu či stagnaci evropských trhů. Díky pozitivnímu očekávání ohledně brexitu se dařilo Velké Británii.

„Díky zvýšení sazeb České národní banky a očekávanému kroku i ze strany Evropské centrální banky očekáváme pokračující převládání výkonu akciových trhů na úkor těch dluhopisových,“ odhadl Karel Kotoun.

Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.