Pondělí 21. června. Svátek má Alois.

Obchodní jednání USA-Čína tlačí trhy do zelených čísel

Investice 08.01.2019 | 17:20 0 Komentářů

Americké akciové trhy zahájily dnešní obchodování převážně v ziscích. Index Dow Jones roste o 0,3 %, S&P 500 získává 0,2 % a technologický Nasdaq odepisuje 0,3 % ze své hodnoty. V rámci širšího indexu S&P 500 se nejlépe vede průmyslovým podnikům (+0,8 %) a realitním developerům (+0,6 %).

Naopak největší ztráty zaznamenávají finanční instituce, a to 0,7 %. Důvodem optimismu na trzích jsou probíhající jednání mezi Spojenými státy a Čínou ohledně obchodní dohody a ukončení obchodní války. Americký prezident Donald Trump se vyjádřil na Twitteru, že jednání pokračují velmi dobře.

Evropské trhy se opět připojují ke globální pozitivní náladě. Hlavní index Stoxx 600 je aktuálně silnější o 1,2 %. Trojici nejvíce úspěšných odvětví tvoří výrobci luxusního zboží (+3 %), průmyslové podniky (+2,4 %) a realitní developeři (+1,7 %). Na opačné straně se nachází pouze telekomunikační firmy se ztrátou 0,5 %.

Pražská burza dnes za silně podprůměrné obchodní aktivity posílila o 0,6 %. Vítězem dne je jednoznačně mediální skupina CME se ziskem 5,3 %, která se tak vzpamatovává z prosincových výprodejů. Růstu indexu velmi pomohl také výsledek pojišťovny VIG (+2,7 %) či technologického Avastu (+1,2 %). Největší ztrátu utrpěl telefonní operátor O2 (-1,4 %).

Jiří Kostka
Komerční banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.