Sobota 17. dubna. Svátek má Rudolf.

O převzetí Commerzbank se zajímá skupina ING

Banky 17.04.2019 | 13:19 0 Komentářů

O převzetí druhé největší německé banky Commerzbank se zajímá nizozemská finanční skupina ING. S odvoláním na nejmenované zdroje o tom informoval server německého listu Manager Magazin. Commerzbank ani ING se k informaci nechtěly vyjádřit.

Commerzbank přitom již v březnu potvrdila, že jedná o případné fúzi s Deutsche Bank. Zahájení jednání ale podle tehdejšího vyjádření Commerzbank ještě neznamená, že rozhovory přinesou kýžené ovoce. Podle Manager Magazinu by převzetím Commerzbank skupinou ING přišlo o práci méně zaměstnanců, než v případě fúze s Deutsche Bank.

Podle listu Manager Magazin požádal šéf ING Ralph Hamers o schůzku šéfa Commerzbank Martina Zielkeho i největšího akcionáře Commerzbank, kterým je s patnáctiprocentním podílem německá vláda. Šéf Commerzbank měl údajně zahájení oficiálních jednání odmítnout, ale kontakt prý úplně neukončil.

Na začátku dubna přinesl list Financial Times informaci, že nabídku převzetí kontrolního balíku akcií v Commerzbank připravuje i bankovní skupina UniCredit. Ta by po převzetí údajně spojila Commerzbank s její německou HypoVereinsbank.

Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.