Neděle 18. dubna. Svátek má Valérie.

Commerzbank a Deutsche Bank jednají o fúzi

Banky 18.03.2019 | 14:21 0 Komentářů

Commertbank a Deutsche Bank potvrdily, že zahájily jednání o fúzi. Německé bankovní domy ale zároveň upozornily, že jednání nemusí přinést kýžené ovoce. Spojením obou bank by vznikla třetí největší banka v Evropě.

„V tomto kontextu potvrzujeme, že jsme zapojeni do jednání s Commerzbank,“ sdělila Deutsche Bank. Commerzbank upozornila, že se banky dohodly na zahájení rozhovorů „s otevřeným výsledkem“.

Sloučení obou bank podporuje i německá vláda. Německý ministr financí Olaf Scholz se již několikrát vyjádřil, že je silný bankovní sektor pro Německo žádoucí. A právě spojení Commerzbank a Deutsche Bank by mělo sektor posílit. Kritici jsou ale přesvědčeni, že problémy, kterým obě banky čelí, spojením bank nezmizí, ale vznikne jedna velká banka s problémy.

Tržní hodnota Deutsche Bank dosahuje v současné době zhruba 16 miliard eur (více než 400 miliard korun) a Commerzbank devět miliard eur (přibližně 230 miliard korun). Tržní hodnota největší evropské banky HSBC činí podle agentury AFP kolem 125 miliard liber (3,7 bilionu korun) a druhé největší BNP Paribas přibližně 55 miliard eur (1,4 bilionu korun).

Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.