Úterý 24. listopadu. Svátek má Emílie.

Novým předsedou představenstva AFIZ byl zvolen Petr Stuchlík

Představenstvo Asociace finančních zprostředkovatelů a finančních poradců ČR (AFIZ) zvolilo na včerejším zasedání nové členy představenstva. Předsedou představenstva AFIZ byl jmenován Petr Stuchlík, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Fincentrum. Ve funkci 1. místopředsedy představenstva AFIZ jej nahradí Tomáš Prouza, ředitel pro rozvoj a péči o klienty společnosti Partners. Místopředsedou představenstva byl pak nově zvolen Petr Šafránek, předseda Legislativní a právní komise AFIZ (tisková zpráva AFIZ).

Ke změnám ve vedoucích funkcích AFIZ došlo na základě předem dohodnutého principu rotace zástupců členských firem ve vrcholných funkcích asociace. Nové představenstvo poděkovalo za odvedenou práci dosavadnímu předsedovi Jiřímu Klabanovi, členovi představenstva a obchodnímu řediteli společnosti KAPITOL a místopředsedovi Václavu Tomkovi, členu Výboru pro finanční trh.

Nové představenstvo AFIZ bude v roce 2010 usilovat zejména o zlepšování kvality finančního poradenství v České republice. Proto se mimo jiné aktivně podílíme na přípravě nové legislativy, která tuto oblast upravuje,“ uvedl Petr Stuchlík, předseda představenstva AFIZ.

Nové složení představenstva je pro splnění těchto cílů nejlepší možnou volbou. Známá jména a renomé nově jmenovaného vedení AFIZ jsou výborným předpokladem pro to, aby odborné názory a zkušenosti AFIZ pomohly při přípravě legislativy a při případných změnách v regulaci trhu finančního poradenství.

Petr Stuchlík se narodil v roce 1977 ve Zlíně. Vystudoval management na VŠE v Praze a marketing na Erasmus Universiteit Rotterdam. V roce 2000 založil společně s Martinem Nejedlým portál o osobních financích Fincentrum.cz. Po jeho prodeji skupině MAFRA v červnu 2001 se společně s Martinem Nejedlým naplno věnují rozvoji společnosti Fincentrum a.s., která patří s loňským obratem přesahujícím 500 mil. korun k nejvýznamnějším finančně-poradenským společnostem v ČR a na Slovensku.

AFIZ je nejvýznamnější profesní asociací v oboru finančního poradenství na českém trhu. Ke konci roku 2009 sdružovala řádově 11.000 finančních poradců z České republiky.

7 komentářů: “Novým předsedou představenstva AFIZ byl zvolen Petr Stuchlík”

 1. insider aut napsal:

  Se Stuchlíkem to nebude mít AFIZ jednoduché. Může mu přinést nejvíc ze všech dosavadních předsedů. Může ho pohřbít. Jak ho znám, nezáleží na něm. Záleží na členech, k čemu ho využijí. GOOD LUCK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 2. jarda napsal:

  odchod z AFIZ těch, kteří pod rouškou finančního poradenství naváděli veřejně k porušování zákonů i na Slovensku a zapříčinili mimo jiné i předčasný odchod svých spolupracovníků z života, poslední před Vánočními svátky…

  • arpi napsal:

   Myslím si , že Petr po menovaní do tejto pozície bude musieť rozšíriť svoj pohľad a zodpovednosť k celému trhu. Riešenie jeho menovania môže priniesť zaujímavý impulz AFIZU. Myslím si , že má pred sebou zaujímavú a ťažkú úlohu a to dostať OVB späť. Bude to prospešné nielen AFIZu ale aj celému bussinessu.

   • jarda napsal:

    Zodpovědnost určitě, a to směrem ke skutečným finančním poradcům, k nimž MLM vesměs nepatří, ne ? OVB osobně neznám, jenže příspěvky na fóru od zdehonestovaného jejich řiditele něco napovídají. Ale znám daleko horší, a skutečně nejhorší firmu, která pod rouškou slibů finanční nezávislosti doslova nejen že zneužívá vlastní síť, ale ještě ji i okrádá a likviduje nesmyslně jejich tvůrce, což je přinejmenším patologické a svědčí to o duševním stavu těch, kteři to dělají, a i o neschopnosti manažmentu a akcionářů zabránit zjevnému běsnění…

    Pokud bude AFIZ stavět do pozic ty, kteří veřejně podvádějí a školí proti zákonům, tak následně skončí i s těmito… je to krátkozraké a zjevně jen kvůli příspěvkůum za počet lidí v síti.

    Doufám, že to byla dobrá volba, a že dojde k vymetení „Augiášova chléva“…

    • Ally napsal:

     Vyjadřujete se velmi vzletně … nevím, jak kdo, ale vůbec vám nerozumím. Mohl byste být konkrétní a mluvit k věci?

     • jarda napsal:

      Dotyční a znalí ví a jmenovat konkrétně – to je zatím problém. Stále je to ve stadiu vyšetřování, i když už je soudní precedens. Stačí i „stréc Google“ ?

      Porušení zákona 43/2004 Z.z. na Slovensku a veřejné motivování široké veřejnosti k jeho porušování, získání pojistného kmene a jeho následného přepojištění do jiné firmy za další profity a benefity…i za cenu životů podvedených licencovaných. Zavádění a klamání na školeních, podpora prostituce a kuplířství, dosazování do řízení firmy právě takovýchto…

     • jarda napsal:

      Následná finanční infiltrace „finančního poradce“ ke konkurenci… za další profity a benefity – to je ta nezávislost poradenské firmy.

      Daňové podvody, likvidace struktur shora, sexualharašment a jiné podlosti…

      Je toho na netě dost pro toho, kdo chce vědět.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.