Neděle 06. prosince. Svátek má Mikuláš.

Nový Genesis fond investuje 31 milionů eur do malých a středních firem

Investice 15.10.2019 | 10:01 0 Komentářů

Fond Genesis Growth Equity Fund I plánuje investici do malých a středních podniků. Prozatím do nich plánuje vložit přibližně 800 milionů korun. Fond je napojen na společnost Genesis Capital, která prostřednictvím svých fondů pomohla například firmám AZ Klima, CN Group nebo fotobance Profimedia.

„Je zde velké množství rostoucích společností aktivních v inovativních oborech, které dokáží efektivně využít rozvojový kapitál,“ říká ředitel fondu Jiří Beneš. Peníze do fondu vložili kupříkladu Evropský investiční fond, pojišťovna Kooperativa a skupina RSJ.

Cílovými firmami k akvizice budou takové, které mají tržby do 380 milionů korun EBITDA do 52 milionů korun. Má se jednat o firmy chystající se expandovat na zahraniční trhy či investovat do inovací, nemělo by však jít o startupy. Většinou se jedná o rodinné firmy. Těch s tržbami od 50 do 500 milionů korun je podle společnosti PwC v naší zemi přibližně 20 tisíc. „V posledních přibližně třech letech přibývá investorů, které tento typ firem přitahuje. Roli v tom hraje i probíhající generační výměna a tím pádem poptávka po nástupnictví ze strany samotných firem,“ uvedla specialistka na fúze a akvizice z PwC Jana Hořáková.

Zdroj: E15.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.