Pondělí 27. září. Svátek má Jonáš.

Nový člen bankovní rady ČNB Aleš Michl převedl svůj byznys do svěřenského fondu

BankyInvestice 06.12.2018 | 11:41 0 Komentářů

Nový člen bankovní rady České národní banky (ČNB) Aleš Michl vložil svůj investiční byznys do svěřenského fondu. Opuštěním svého investičního fondu Quant provozovaného společností Robot Asset Management, kterou spoluvlastnil společně s Pavlem Kohoutem, se chce vyhnout střetu zájmů.

„Poté, co jsem byl jmenován členem bankovní rady, jsem ukončil aktivity a funkce neslučitelné s členstvím v bankovní radě ČNB, tedy funkci jednatele, člena správní rady i výkon samostatně výdělečné činnosti,“ uvedl pro E15 radní ČNB Aleš Michl. Současně se vzdává i svého podílu ve společnosti, která kontroluje jeho investiční fond.

„Vznikem svěřenského fondu zcela zmizí i veškerý můj výkon vlastnických práv, čímž se zbavuji možnosti výkonu jakéhokoliv vlivu, i nepřímého,“ říká Aleš Michl. „V rámci svěřenského fondu nejsem jmenován obmyšleným a dokumentace ke svěřenskému fondu obsahuje i vzdání se práva fond jakkoliv ovlivňovat, správce tak bude jednat samostatně,“ dodává nový člen bankovní rady.

Klienty svého investičního fondu provozovaného společností Robot Asset Management, který založil v září 2016 společně s Pavlem Kohoutem, informoval v otevřeném dopisu ještě před nástupem do bankovní rady ČNB 1. prosince 2018.

Zdroj: E15.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.