CZK/€ 24.380 +0,14%

CZK/$ 23.706 +0,67%

CZK/£ 28.780 -0,02%

CZK/CHF 25.162 +0,38%

08. 08. 2019

0 komentářů

Nová kryptomena Facebooku má být údajně stabilnější než bitcoin. Zaštítí ji nadnárodní korporace

 

Facebook 18. června tohoto roku představil koncept své vlastní kryptomeny, která má nést jméno Libra. Nejnovější zprávy tvrdí, že by měla být stabilnější než Bitcoin. Světové vlády se k Libře staví spíše skepticky. 

Novou kryptoměnu Libru Facebook plánuje vydat další rok. Momentálně její zastřešení slíbilo Facebooku 27 známých globálních korporací jako VISA, MasterCard, alternativní taxislužba Uber nebo operátor Vodafone.

Bitcoin využívá téměř 7 milionů lidí, zatímco Libra plánuje cílit na všechny ze 2,4 miliardy lidí, kteří sociální platformu Facebooku ok využívají.

Bitcoin se při transakcích spoléhá na takzvané bitcoinové těžaře, kteří na ně své přístroje vypůjčují. Transakce Libry chce Facebook zastřešovat primárně on sám, svou vlastní technikou.
Zdroj : HospodářskéNoviny.cz

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Nezávislost bitcoinu

Jak moc je bitcoin napojen na současné úrokové sazby Fedu?

Bitcoin vznikl jako kryptoměna, která by měla být plně nezávislá na monetárních a reálných veličinách světové ekonomiky. Alespoň tak si to řada investorů představuje. Bitcoin slouží jako ochrana proti inflaci i proti negativním ekonomickým šokům v současné ekonomice. Opravdu to tak ale je. A ovlivní nějak cenu […]

Text: Hana Bartušková

Foto: Shutterstock

20. 05. 2022


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.