CZK/€ 24.735 -0,06%

CZK/$ 22.795 -0,26%

CZK/£ 29.035 -0,10%

CZK/CHF 24.969 -0,04%

22. 11. 2019

0 komentářů

Nizozemský penzijní systém je nejlepší na světě. Nyní ho ohrožují nízké sazby

 

Nízké úrokové sazby se podepisují na hospodaření penzijních fondů. Nižší důchody možná budou mít lidé i v Nizozemsku. Nizozemský penzijní systém přitom vyšel z mezinárodního srovnání penzijních systémů firmy Mercer jako světově nejlepší. Obdobným potížím čelí i další země. 

Loading 

Nizozemské penzijní fondy již začaly obesílat klienty s oznámením, že bude muset dojít ke snížení výplat penzí. Nizozemská vláda bude muset přichystat reformu státního pilíře, z důvodu stárnutí populace pravděpodobně prodlouží věk odchodu do důchodu. Penze v Nizozemsku doposud dosahovaly téměř 80 procent předchozích výdělků (v ČR se jedná o přibližně 40 procent).

Penzijní systém v Nizozemsku sestává z průběžného penzijního systému z odvodů a systému soukromých penzijních fondů, kde si lidé na důchody spoří. „Je velmi pravděpodobné, že příští rok budeme muset snížit výplatu penzí a výhled na další roky také není dobrý,“ upozornila šéfka penzijního fondu ABP Corien Wortmann-Koolová.

Situace v Nizozemsku je z velké části důsledkem měnové politiky ECB. Podobný problém mají však dle analytiků i další země, například Dánsko.

Zdroj: Novinky.cz

REKLAMA

 

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz

 


Související články

Češi neradi riskují

Češi neradi riskují v kartách a bojí se investovat do akcií i start-upů

Pro Čechy je nejdůležitější morálka. Co si o nich, kdo myslí, je dokonce pro mnohé důležitější než jejich zdraví. Za riskantní považují například lhát v daňovém přiznání, ale i investovat do akcií a start-upů. Ještě větší hazard však vidí v sázení. Vsadit v kartách denní výdělek považuje za velký risk […]

Text: František Veselý

20. 12. 2019

počítadlo - matematika

Nižší důchody se v roce 2020 zvýší více

V českém důchodovém systému je výrazným způsobem zastoupen prvek „solidarity“, a to zejména při výpočtu starobního důchodu. I každoroční zvyšování důchodu v roce 2020 je však výhodnější pro lidi s nižšími důchody.

Text: Petr Gola

24. 10. 2019


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *