Sobota 27. listopadu. Svátek má Xenie.

Nejpravděpodobnějším kandidátem na příštího šéfa ECB je Erkki Liikanen

Banky 28.12.2018 | 16:07 0 Komentářů

Průzkum listu Financial Times mezi ekonomy ukázal, že by se příštím šéfem Evropské centrální banky (ECB) měl s největší pravděpodobností stát bývalý guvernér finské centrální banky Erkki Liikanen. Přesto by podle ankety ekonomové v čele ECB raději viděli člena Výkonné rady ECB Benoit Coeurého.

Erikka Liikanena označilo jako nejpravděpodobnějšího kandidáta na šéfa ECB osm z 24 ekonomů, kterých se Financial Times dotazoval. Za preferovaného kandidáta jej ale považují pouze tři respondenti.

Na druhou stranu Benoit Coeurého preferuje sedm ekonomů, jeho jmenování do čela ECB ale očekává pouze jeden respondent. Jako druhý nejpravděpodobnější kandidát vyšel z ankety guvernér francouzské centrální banky François Villeroy de Galhau, pro jehož jmenování hlasovalo šest ekonomů.

Příští rok v říjnu opustí Mario Draghi po osmi letech vedení ECB. Mario Draghi si zasloužil podle Financial Times všeobecné uznání za to, že zabránil kolapsu eurozóny. Na jeho nástupce zase čeká rozhodnutí o tom, jak rychle bude eurozóna opouštět uvolněnou měnovou politiku.

Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.