Čtvrtek 20. ledna. Svátek má Ilona.

Nejbohatším Čechem je podle Forbesu stále Kellner, Babiš přišel o 13 miliard

Investice 04.10.2018 | 16:02 0 Komentářů

První pozici v žebříčku nejbohatších Čechů obhájil majitel investiční skupiny PPF Petr Kellner. Jeho majetek podle odhadu dosahuje hodnoty 310 miliard korun.

Na druhém místě je premiér a předseda ANO Andrej Babiš. Jeho jmění se ale ve srovnání s loňským rokem snížilo o 13 miliard na 75 miliard korun.

Třetí pozici obsadil Karel Komárek, majitel skupiny KKCG. Přeskočil tak realitního magnáta Radovana Vítka. Pořadí nejbohatších Čechů zveřejnil časopis Forbes.

Letos souhrnné jmění 80 nejbohatších Čechů letos dosáhlo 1,106 bilionu korun, což je vice než loni. V žebříčku je letos dokonce 11 nováčků.

Kellnerův odhadovaný majetek se meziročně nezměnil. Odhad Babišova majetku byl snížen kvůli klesající ziskovosti holdingu a růstu jeho zadlužení.

Důvodem jsou především horší výsledky chemiček vyrábějících průmyslová hnojiva, jako je německý SKW Piesteritz a slovenské Duslo Šaľa a pokračující restrukturalizace německých pekáren Lieken,“ uvedl Forbes.

Nejmladším českým miliardářem v žebříčku Forbes se stal šestadvacetiletý podnikatel Michal Strnad, který začátkem letošního roku převzal od svého otce zbrojařské impérium Czechoslovak Group (CSG). Odhad jeho majetku dosahuje 6,7 miliardy korun.

Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.