CZK/€ 25.350 +0,12%

CZK/$ 23.394 +0,17%

CZK/£ 29.700 +0,45%

CZK/CHF 26.625 +0,25%

20. 12. 2017

0 komentářů

Ne všechny dluhopisy ČNB schválí

 

Nejradikálnějším letošním krokem centrální banky byl zákaz vydání bondů moravské firmy Proxima Alfa Trade. Ta si šla na trh pro padesát milionů korun.

Loading 

Důvod, proč Česká národní banka (ČNB) nepovolila vydání bondů, uvádí banka ve svém tiskovém prohlášení. „Jednání účastníka řízení bylo posouzeno jako přijímání vkladů od veřejnosti bez licence,“ sdělila centrální banka.

ČNB nyní daleko ostřeji sleduje prospekty firem. Proto pro firmy s ambicí vydat dluhopisy přituhuje. „K zamítnutí zpravidla dochází kvůli zamýšlenému využití finančních prostředků v rozporu se zákonem, což je například úpis dluhopisů za účelem financování poskytování půjček,“ říká advokát Lumír Schejbal.
Zdroj : E15.cz

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Měnová politika: Tanec s úročením, inflací i měnovým kurzem

Ještě na podzim z centrální banky zaznívalo, že vyšší úrokové sazby s námi zůstanou na poněkud delší dobu. Máme si prostě zvykat, peníze mají mít opět svou cenu. Nejnovější dění ukazuje, že když budou strůjci měnové politiky snižovat úrokové sazby razantněji, riskují oslabení koruny.

Text: Radovan Novotný

Foto: Shutterstock

22. 02. 2024

Prestižní žebříček nejúspěšnějších fondů na českém trhu – Swiss Life Select Investice roku 2023

Již počtrnácté proběhlo hodnocení nejúspěšnějších fondů českého investičního trhu – Swiss Life Select Investice roku 2023. Na základě ukazatelů výkonnosti a rizik se na prvním místě v kategorii akciové fondy umístil J&T Opportunity, mezi smíšenými fondy získal první místo Amundi CR Balancovaný, za nejlepší progresivní dluhopisový fond byl […]

Text: Redakce

Foto: Swiss Life Select

21. 02. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *