CZK/€ 23.680 +0,08%

CZK/$ 22.037 +1,31%

CZK/£ 26.918 +0,71%

CZK/CHF 23.982 +1,03%

20. 12. 2017

0 komentářů

Ne všechny dluhopisy ČNB schválí

 

Nejradikálnějším letošním krokem centrální banky byl zákaz vydání bondů moravské firmy Proxima Alfa Trade. Ta si šla na trh pro padesát milionů korun.

Loading 

Důvod, proč Česká národní banka (ČNB) nepovolila vydání bondů, uvádí banka ve svém tiskovém prohlášení. „Jednání účastníka řízení bylo posouzeno jako přijímání vkladů od veřejnosti bez licence,“ sdělila centrální banka.

ČNB nyní daleko ostřeji sleduje prospekty firem. Proto pro firmy s ambicí vydat dluhopisy přituhuje. „K zamítnutí zpravidla dochází kvůli zamýšlenému využití finančních prostředků v rozporu se zákonem, což je například úpis dluhopisů za účelem financování poskytování půjček,“ říká advokát Lumír Schejbal.
Zdroj : E15.cz

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Mít či nemít „penzijko”? A pokud ano, tak to „staré“, nebo to „nové“?

Stále častěji se v mediálním prostoru objevují zprávy o nutnosti důchodové reformy. Nevíme, kdy přijde, ale nutnost změny penzijního systému je zřejmá. Selským rozumem pak můžeme dojít k závěru, že změna, která bude mít efekt na důchodový systém, musí řešit buďto prodloužení věku odchodu do důchodu nebo […]

Text: Redakce

Foto: Fincentrum & Swiss Life Select

24. 03. 2023

Spoléhat se ve stáří pouze na pomoc státu je riziko

Diskuze ohledně valorizace penzí a posunutí důchodového věku zvedají varovný prst pro mladší ročníky, že není dobré spoléhat se pouze na starobní důchod. Hektické a nepředvídatelné kroky české vlády poukazují na nutnost spoléhat se výhradně sám na sebe. Opět se dostává na scénu otázka, jak si včas […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

20. 03. 2023


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *