Čtvrtek 15. dubna. Svátek má Anastázie.

Čeští miliardáři vydávají firemní dluhopisy o sto šest

Investice 11.12.2017 | 16:01 0 Komentářů

Skupiny českých miliardářů vydali v letošním roce dluhopisy za více než 120 miliard korun, tedy třikrát více než loni. Dluhopisy již emitovala skupina CPI Property Group Radovana Vítka, skupina MND Karla Komárka či Passerinvest Group Radima Passera. Vydat dluhopisy se chystá i skupina PPF Petra Kellnera.

Například developerská skupina Radima Passera vydala dluhopisy za dvě miliardy korun. „Společnost Passerinvest Group plánuje výtěžek emise použít k vnitroskupinovému financování, zejména k financování akvizic,“ uvedl finanční ředitel skupiny Ondřej Plocek.

Získat až 200 milionů eur (5,2 miliardy korun) emisí bondů se rozhodla i Sazka Group miliardářů Karla Komárka a Jiřího Šmejce. „Vydávaný dluhopis podpoří náš další rozvoj, a to jak v podobě organického růstu stávajících aktiv, tak případnou strategickou, geografickou expanzi,“ uvedl Petr Stöhr, finanční ředitel společnosti Sazka Group.

Nejvíce však upsala společnost Residomo (bývalé RPG Byty), která spravuje desítky tisíc bytů na Ostravsku. Emise dluhopisů dosáhla 680 milionů eur (17,4 miliardy korun). „Společnost vydala dluhopisy, aby získala prostředky na splacení starých a dražších dluhů, na investice do oprav domů a korporátní účely,“ sdělil serveru E15 jednatel Residomo Stanislav Kubáček.

„Letos jsme do portfolií nakoupili více firemních dluhopisů vydaných v korunách, než minulý rok,“ dodává Aleš Prandstteter, šéf analýz ČSOB Asset Management. Letošní rok by mohl být dokonce rekordní. „Tento rok to bude nejvíc v historii,“ odhaduje.

Zdroj: E15.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.