CZK/€ 23.645 -0,11%

CZK/$ 21.991 -0,15%

CZK/£ 27.241 -0,06%

CZK/CHF 24.364 +0,16%

11. 12. 2017

0 komentářů

Čeští miliardáři vydávají firemní dluhopisy o sto šest

 

Skupiny českých miliardářů vydali v letošním roce dluhopisy za více než 120 miliard korun, tedy třikrát více než loni. Dluhopisy již emitovala skupina CPI Property Group Radovana Vítka, skupina MND Karla Komárka či Passerinvest Group Radima Passera. Vydat dluhopisy se chystá i skupina PPF Petra Kellnera.

Loading 

Například developerská skupina Radima Passera vydala dluhopisy za dvě miliardy korun. „Společnost Passerinvest Group plánuje výtěžek emise použít k vnitroskupinovému financování, zejména k financování akvizic,“ uvedl finanční ředitel skupiny Ondřej Plocek.

Získat až 200 milionů eur (5,2 miliardy korun) emisí bondů se rozhodla i Sazka Group miliardářů Karla Komárka a Jiřího Šmejce. „Vydávaný dluhopis podpoří náš další rozvoj, a to jak v podobě organického růstu stávajících aktiv, tak případnou strategickou, geografickou expanzi,“ uvedl Petr Stöhr, finanční ředitel společnosti Sazka Group.

Nejvíce však upsala společnost Residomo (bývalé RPG Byty), která spravuje desítky tisíc bytů na Ostravsku. Emise dluhopisů dosáhla 680 milionů eur (17,4 miliardy korun). „Společnost vydala dluhopisy, aby získala prostředky na splacení starých a dražších dluhů, na investice do oprav domů a korporátní účely,“ sdělil serveru E15 jednatel Residomo Stanislav Kubáček.

„Letos jsme do portfolií nakoupili více firemních dluhopisů vydaných v korunách, než minulý rok,“ dodává Aleš Prandstteter, šéf analýz ČSOB Asset Management. Letošní rok by mohl být dokonce rekordní. „Tento rok to bude nejvíc v historii,“ odhaduje.
Zdroj : E15.cz

REKLAMA

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

ATIT: Problém s toxickými dluhopisy

Kámen úrazu toxických dluhopisů? Investoři se málo zajímají

Nezkušení investoři mají dle odhadů AKAT (Asociace pro kapitálový trh) v „prašivých“ bondech několik desítek miliard korun. Své peníze už v kauzách jako EMTC, skupina Arca nebo Pietro Filipi zřejmě nikdy neuvidí. O tom, co je u korporátních dluhopisů kámen úrazu a jak se má retailový investor na […]

Text: Veronika Hejná

04. 03. 2021

Zajištěné korporátní dluhopisy

Zajištěné korporátní dluhopisy, aneb co je to agent pro zajištění

Kvůli zásahům do ekonomických plánů mohou v současné době některé firmy využívat k překlenutí krizové doby korporátní dluhopisy. Ty jsou však vnímány spíše jako rizikový investiční nástroj. Zcela novou kvalitu nicméně dostávají, pokud se emitenti rozhodnou využít možnosti zajistit pohledávky vlastníků dluhopisů zástavním právem nebo jiným druhem […]

Text: redakce

14. 10. 2020


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *