Neděle 25. července. Svátek má Jakub.

Na uprchlíky půjde příští rok více jak miliarda korun

Investice 12.08.2015 | 14:28 0 Komentářů

Rozpočet ministerstva vnitra bude pro příští rok navýšen o 3 miliardy korun. Z toho více než miliarda korun půjde na rozšíření uprchlických táborů. Zbylé peníze se rozpočítají na modernizaci policie, hasičů a financování registru smluv.

Babiš v červnu navrhl vnitru rozpočet na příští rok 55,83 miliardy korun. Po jednání s ministrem financí Andrejem Babišem (ANO) uvedl šéf resortu Milan Chovanec (ČSSD) navýšení rozpočtu o další 3 miliardy korun. Chovanec před uvedl, že chce 2,6 miliardy navíc na rozvoj policie a hasičů. Peníze by využil především na posílení počtu policistů, na zvýšení platů či modernizaci techniky. Dalších 1,1 miliardy vnitro dostane na řešení uprchlické krize.

Podle Chovance by mohla uprchlická krize v příštím roce vyjít až na dvě miliardy korun. „Zbytek by se mohl uvolnit z rezervy ministerstva financí,“ řekl Chovanec.

S Babišem se dnes dohodl také na tom, že vnitro navíc získá do rozpočtu například 250 milionů korun, které půjdou na fond pro dobrovolné hasiče. „Je určený na nákup nové techniky a dále na opravy hasičských zbrojnic,“ řekl novinářům šéf tuzemských hasičů Drahoslav Ryba, podle něhož však stále hasičům chybí hodně peněz potřebných třeba na modernizaci zbrojnic.

Dalších 650 milionů korun půjde mimo jiné na přijetí nových příslušníků policejního i hasičského sboru. Policie by v příštím roce měla nabrat zhruba 800 lidí, hasiči 200. Policisté přitom počítají, že v příštích čtyřech letech přijmou 4000 lidí, hasiči přes 800. „Jsme přesvědčeni o tom, že rozhodně snížíme bezpečnostní rizika, která tady jsou,“ uvedl policejní prezident Tomáš Tuhý.

Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.