Pondělí 20. září. Svátek má Oleg.

Na odvod daní budou letos Češi pracovat o den méně než loni

Investice 22.01.2019 | 16:27 0 Komentářů

Den daňové svobody letos v České republice připadne na 23. června 2019. Daňoví poplatníci tak budou v ČR na odvod daní pracovat 174 dní, což je o jeden den méně než loni. Vyplývá to z analýzy společnosti Deloitte.

Skoro stejně jako Češi jsou na tom i Němci a Slovinci. Nejdéle budou daně pro stát odvádět poplatníci ve Francii. Nejdříve budou den daňové svobody slavit v Rumunsku a Bulharsku.

„V roce 2019 by měla celková daňová zátěž v české ekonomice mírně klesnout. Pomohlo tomu přeřazení vybraných služeb a zboží ze základní sazby DPH do první či druhé snížené sazby DPH. Jedná se například o vodné, stočné, stravovací služby, opravy jízdních kol či kadeřnické a holičské služby. Měnila se také celá řada parametrů daně z příjmu fyzických osob. V rámci spotřebních daní bylo nově zavedeno zdanění zahřívaných tabákových výrobků,“ uvedl hlavní ekonom Deloitte David Marek. „Dlouhodobě míra zdanění v Česku stoupá a již nyní podle data dne daňové svobody patříme do horní poloviny zemí EU podle výše celkové daňové zátěže.“

Zdroj: Tisková zpráva Deloitte

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.