Pátek 17. září. Svátek má Naděžda.

Na Komerční banku si posvítí Úřad pro ochranu osobních údajů

Banky 24.07.2013 | 11:45 0 Komentářů

Včera se na internetu objevilo video, kde bylo patrné, že běžný uživatel se bez problémů může dostat do informačního systému Penzijní společnosti Komerční banky. Kvůli tomu se Komerční banka brzy dočká šetření ze strany Úřadu pro ochranu osobních údajů.

„V souvislosti s možností neoprávněného přístupu k osobním údajům klientů Komerční banky zahájí Úřad pro ochranu osobních údajů z rozhodnutí svého předsedy v nejbližších dnech v této bankovní instituci kontrolu,“ sdělila mluvčí Úřadu pro ochranu osobních údajů Hana Štěpánková.

V systému bylo možne vidět například datum narození, rodné číslo, adresu a další údaje zhruba 47 tisíc lidí. Jak jsme již  včera informovali, chyba prý nebyla na straně Komerční banky. „Chyba v informačním systému, jehož vývoj pro Penzijní společnost KB zabezpečuje externí dodavatel, jímž je firma Softip, umožnila neoprávněný přístup do kontaktní databáze“, uvedl Pavel Jirák, předseda představenstva Penzijní společnosti KB. „V žádném případě nedošlo k úniku informací o již uzavřených smlouvách o penzijním spoření nebo o stavu prostředků na účtech klientů“, dodal Pavel Jirák.

Video: Komerční bance unikla data o klientech penzijní společnosti 

Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.