Sobota 25. září. Svátek má Zlata.

Na americkou burzu vstoupila první konopná společnost

Investice 23.07.2018 | 13:09 0 Komentářů

Poprvé v historii vstoupila na newyorskou burzu Nasdaq konopná společnost. První veřejná nabídka akcií (IPO) kanadského pěstitelé lékařské marihuany Tilray pomohla firmě zvýšit kapitál o 153 milionů dolarů (3,4 miliardy korun).

„Chceme zvýšit své produkční kapacity ve světě,“ zdůvodnil krok společnosti Tilray její generální ředitel Brendan Kennedy v rozhovoru pro americkou stanici CNBC. Společnost má konopnou farmu v Kanadě či Portugalsku, odkud její výrobky směřují do zemí Evropské unie.

„Kanada se 17. října stane první zemí skupiny G7, která legalizuje užívání marihuany pro rekreační účely. To je další obrovský trh, který se nám otevře,“ uvedl Brendan Kennedy. Vstup na jednu z největších burz v USA umožní společnosti přístup ke značným kapitálovým zdrojů a zajistí jí publicitu. Podle Kennedyho bylo 70 % zájemců o jejich akcie z IPO právě ze Spojených států.

 „Úspěch firmy Tilray, která prodává své produkty v deseti zemích světa, včetně České republiky, je dalším z řady. Marihuanové společnosti díky prosperitě odvětví a zmírňující se legislativě přibývají jako houby po dešti,“ řekl Michal Dvořák, hlavní analytik společnosti Tradecentrum.

Zdroj: iDnes.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.