Úterý 04. srpna. Svátek má Dominik.

Moneta vykázala konsolidovaný čistý zisk ve výši 2,2 miliardy Kč

Banky 10.08.2017 | 10:20 0 Komentářů

Přestože skupině Moneta klesl pololetní zisk o 3,6 procenta, tak banka zaznamenala významný nárůst v segmentu nezajištěných spotřebitelských úvěrů, malých firem a hypotečních úvěrů.

MONETA v prvním pololetí roku 2017 zrychlila svůj růst, překonala závazky dané akcionářům a zároveň podpořila českou ekonomiku. Navzdory konkurenčním tlakům jsme dosáhli výrazného výsledku v poskytnutých úvěrech v retailovém a komerčním segmentu a udrželi si kontrolu nad našimi náklady. To vedlo k významnému posílení naší výkonnosti a dalšímu nárůstu návratnosti kapitálu za toto období.“ uvedl Tomáš Spurný, generální ředitel a předseda představenstva MONETA Money Bank.

Skokový meziroční nárůst nových objemů na hypotečních úvěrech o 236,7 % vedl k dosažení 4% podílu na trhu za prvních šest měsíců roku 2017.

Banka už investovala 120 miliónů Kč z plánovaných 600 miliónů Kč do vývoje špičkových digitálních bankovních produktů pro klienty a do digitalizace podpůrných procesů. Pokračuje i modernizace pobočkové a bankomatové sítě, dosud bylo investováno 146 miliónů Kč z plánovaných 800 miliónů Kč a modernizováno či přestěhováno 9 poboček a více než 200 bankomatů. Investice do digitálních nabídek MONETY přináší výsledky; Smart Banka zvolena nejlepší mobilní aplikací roku 2017 v České republice a Slovenské republice a MONETA jako první banka na českém trhu spustila digitální běžný účet, který lze sjednat plně on-line.

Tisková zpráva MONETA Money Bank, a.s.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.