Úterý 03. srpna. Svátek má Miluše.

Ministerstvo financí chce zrušit superhrubou mzdu

Investice 06.02.2018 | 15:05 0 Komentářů

Ministerstvo financí od ledna příštího roku počítá se zrušením superhrubé mzdy a současně se zavedením sazeb daně z příjmů fyzických osob na 19 a 24 procent. Vyplývá to z návrhu zákona, kterým by se měnily některé zákony v oblasti daní od roku 2019.

Ministerstvo financí ještě poslalo materiál k připomínkovému řízení. Další změny, které návrh zákona plánuje změnit, se týkají odpočtů DPH u veřejnoprávních médií nebo zdanění zahřívaného tabáku. S návrhem zákona ale nesouhlasí například ODS.

Návrh ministerstva financí je laciný marketingový trik, ke zlepšení ani zjednodušení daňového systému nepovede. Hnutí ANO jen dělá, že něco dělá. A odvádí pozornost od vyjednávání s komunisty a menšinového vládnutí bez důvěry. My navrhujeme nižší a jednodušší daně,“ uvedl předseda ODS Petr Fiala.

Od roku 2008 je u daně z příjmu fyzických osob zavedena superhrubá mzda a 15 procentní daň. Superhrubá mzda je v podstatě základní hrubá mzdu zaměstnance navýšená o pojistné na zdravotním a sociálním pojištění, které za něj odvádí zaměstnavatel. Navíc lidé mající příjem zhruba nad 1,2 milionu ročně kromě toho odvádějí sedmi procentní solidární přirážku k dani z příjmů.

Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.